Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 10-e vasárnapra esik akkor...

Ha 10-e vasárnapra esik akkor nem kell már 8-án pénteken fizetést kapnunk?

Figyelt kérdés

Ha 10-ig fizetést kell kapni de 10-e vasárnap bankok zárva munkahely zárva, tehát akkor 8-án pénteken a fizetésnek a kezemben kell legyen. Legkésőbb, mert nem tilos akár előbb is, akár ma 4-én is ideadni.

De legkésőbb 8-án oda kell adni, mert a jogszabály úgy szól hogy 10. napig rendelkezésre kell álljon az összeg a munkavállalónak.

Van hiba az elmondottakban?


2018. jún. 4. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
De ez a szabalyos. Ha nem kapod meg, csak 11-en, azonnal add be a felmondasod. Ne dolgozz ilyen alavalo helyen.
2018. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem fogom beadni a felmondásom emiatt(be fogom adni hamarosan de nem emiatt) csak azt nem értem ilyen jellegű dolog hogy lehet vita tárgya egyáltalán. Mert a cég azt mondja 11-én is szabályos. Mikor nem az.

Minek vitatják ezt?

2018. jún. 4. 08:38
 3/26 anonim ***** válasza:
2018. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Minek linkelsz ezt én is tudom épp ezért kérdezem hogy fekete fehér az egész hogy lehet ez vita tárgya egyáltalán?
2018. jún. 4. 08:44
 5/26 A kérdező kommentje:

A linken:


A bér kifizetésének ideje


A munkabért a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig ki kell fizetni.


Igen. Akkor mi is a vita tárgya? nem értem.

2018. jún. 4. 08:46
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a munkáltató a munkabért késedelmesen fizeti ki, a késedelem idejére a késedelembe esés időpontjától kezdve a késedelemmel érintett naptári félévet megelőző utolsó napon érvényes jegybanki alapkamattal megegyező mértékű kamatot kell fizetni."


300.000 ft esetén ez majdnem 8 Ft. Biztos vagyok benne, hogy azt is utalni fogja, de ha mégsem, akkor mindenképpen reklamáld meg!

2018. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
De ha mafatól is tudod, minek kérdezel? És aztán leugatod azt, aki belinkeli a választ...
2018. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Csak szeretném megérteni azt a főnöki gondolkodásmódot aki leáll ilyenen vitázni. Ott a jogszabály világos mint a nap és eláll vitázni hogy nem is úgy meg értelmezés kérdése...

azon hogy 10-iog legkésőbb ki kell fizessen azon mi az értelmezés kérdése? 10-ig ott kell lennie a pénznek a számlámon és kész (mivel kp-s fizetés itt nincs) és mivel szo-vas nincs bank így pénteken.

Ezen mit kell értelmezni?

2018. jún. 4. 10:09
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Igen ilyenkor már pénteken utalnak.
2018. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igen. Normális helyen....
2018. jún. 4. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!