Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 könyvvizsgálat előképzett...

Big4 könyvvizsgálat előképzettség?

Figyelt kérdés
A big4 cégeknél miért van az hogy könyvvizsgálaton leginkább nemzetközi gazdálkodással vannak ott gyakornokok? Nemzetközi gazdálkodáson jó ha van egy félév számvitel. Most a nyelvtudás nem szakhoz kötött. Nem értem hogy mindenféle számviteli képzettség nélkül hogy végezhetik a számvitel csúcsát jelentő munkát.

2018. jún. 4. 18:09
 1/1 anonim válasza:
Nemhiszem, hogy leginkább azzal vannak ott. Vannak bőven (szerintem a többség) pénzügy számvitellel is. Egy könyvvizsgáló 70%ban klienseknél van, kapcsolatot tart velük, megjelenik stb. Sokkal fontosabb a megjelenés, magabiztosság stb mint az, hogy tudja e fejből a képleteket. A pénzügy számvitelesnek is ugyanúgy meg kell csinálnia a legtöbb tanfolyamot mert nem tanítják egyetemen pontosan azt ami a könyvvizsgálathoz kell. Nem is feltétlenül követelmény a közgazdasági diploma. Magyarországon pl sokszor jogot is elfogadnak hozzá. Angliában pl meg van, hogy akármit. Az embertípust nézik leginkább nem azt, hogy tudja-e a képleteket rögtön. A nyelvtudást illetőleg meg, mint mondtam, elengedhetetlen az jó angol az ilyen cégeknél és feltételezem több nemzetközi gazdálkodásos beszél jól angolul mint másik szakon végzett esetleg ez lehet az oka (Magyarországon még mindig gondot okoz a legtöbb embernek egy értelmes mondatot összerakni angolul így aki jól tud angolul annak sokszor már nyert ügye van akkor is, ha másban kevésbé jó).
2018. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!