Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BGE-s vagy Corvinusos pénzügy-...

BGE-s vagy Corvinusos pénzügy-számvitel diplomával milyenek az elhelyezkedési esélyeim?

Figyelt kérdés
Mekkora fizetésre lehet számítani jó angol nyelvtudással?
2018. jún. 6. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Jók, 200 nettó körül Bp-n, ha jó gyakornoki helyed van vagy bejön a big4 akkor 1,5x ennyi és erős növekedés
2018. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 200 nettó pályakezdők bére, vagy több év tapasztalat után?
2018. jún. 6. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Pályakezdő.

Több év tapasztalat után, big4-nál sima a 450-500-as nettó is.

De más multiknál is simán megvan.


Persze oda tényleg kell a nyelvtudás és nem elég elvégezni a szakot.. a számvitelnek/pénzügynek mennie kell.

Mellette erős kommunikációs képesség.


El ne hidd, hogy PSZ-en végzettek olyan nagy %-ának menne a számvitel.

Elvégezni nem nehéz, érteni már nehezebb.

2018. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Minden munkaadó és szerencse-függő.


A szerencsén szerintem sokkal több múlik, mint azon, hogy hol, mit és milyen eredménnyel végeztél.


Vagy ha nem a szerencse, akkor a kapcsolatok.

2018. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

#4-est nem kell lepontozni. Mivel maximálisan igaza van.


Kezdőként big4-hoz viszonylag nehéz bejutni, annak ellenére is, hogy hatalmas a fluktuáció.

Mivel hidd el, nem csak te tudsz angolul.. vannak nálad sokkal választékosabban beszélők más nyelveket is folyékonyan beszélők, sokkal jobban a számvitelhez értők. Olyanok, akik tényleg el tudják adni magukat, jobb munkabírású emberek, jobb kommunikációs képességgel rendelkezők, stb.

Na ilyenkor jön az, hogy éppen ki a szimpatikusabb(szerencse).. vagy az, hogy kinek van ott valakije, aki tud szólni 1-2 jót az érdekedbe.


Én is anno PSZ diplomát szereztem. Két évig voltam egy vidéki könyvelőirodában majd hirtelen kaptam egy lehetőséget. A lehetőség pedig egy volt csoporttársamtól jött, aki akkor már Deloitte-nál dolgozott.

A lehetőség szimplán annyi volt, hogy beajánlott. Ennek köszönhetően nemsokára ott is dolgozhattam.

Durva volt, mivel mintha századolták volna az időt és meg 1000x-ezték volna elvégezendő munkám számát a vidéki könyvelőirodához képest.

Megtanulod beosztani az időd és rengeteget tanulhatsz. Legjobb környezet egy pályakezdőnek, aki nem fél az újtól.


Kereken 8 évet húztam le ott majd kiléptem. Megvolt a lehetőségem a még feljebb lépésre, viszonylag eléggé stabil, rengeteg lehetőséggel dúsított karrier állt előttem, azonban ehhez rengeteg munka társul.


Számomra sokkal jobban megéri az, hogy szintén multi környezetben, picivel keresek kevesebbet de van magánéletem, nyugodt vagyok. Majd idővel a testem is meghálálja, hogy nem húztam le még 40 évet, minden tavaszi időszakban gyomorideggel. :D

2018. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mennyire valós a félelem, hogy teljesen eltűnik a munkám pénzügyesként, számvitelesként a digitalizáció miatt?
2018. jún. 27. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudnak a gépek mindent megcsinálni. Szerintem nincs olyan program és még sokáig nem is lesz, ami pl. képes magától, emberi beavatkozás nélkül teljeskörűen könyvelni.
2018. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!