Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen igazolást kér a munkált...

Milyen igazolást kér a munkáltató?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgoztam hosszú ideig, Magyaroszágon már több mint 10 éve nem volt munkaviszonyom.


Milyen papírt kérnek ha el szeretnék itthon helyezkedni?


Emlékeim szerintem a legutolsó munkáltatótól szoktak kérni vmilyen igazolást, az nekem már tuti nincs meg, felvehetnek e igazolás nélkül vagy mi a teendő?


2018. jún. 7. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:

" felvehetnek e igazolás nélkül vagy mi a teendő?"


Természetesen semmi nem zárja ki.


Amire igen érzékenyek: Az "előző" munkáltató ad ki igazolást, hogy van-e bérből levonandó tartozásod. Ehhez a 10 évvel ezelőtti igazolás már "elavult". Ha "friss" igazolást nem tud biztosítani a leendő dolgozó, akkor írásban, saját felelősségére nyilatkoztatom, hogy nincs.

Ha idővel kiderülne, hogy mégis van, akkor én védve vagyok.


1./ Utolsó helyről a munkáltatói igazolás (MIL-lap)

2./ Utolsó helyről az ADATLAP 201X évre nyomtatvány (ez az esetedben értelmetlen)

3/ TB-kiskönyv (ha nincs meg, állítanak ki egy újat)

2018. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. jún. 7. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!