Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató kotelezhet arra,...

A munkáltató kotelezhet arra, hogy munkaidő kezdete előtt negyed órával legyunk benn mindig?

Figyelt kérdés
Olyan munkat vegzem, ahol szükségesek az elkeszuletek(számítógép-ami termeszetesen ősrégi:D-elindítása, munkához tarttozo szoftverek elindítása) de komolyan kotelezhetnel arra hogy emiatt benn legyunk korabban, amit nem fizetnek ki? :0 persze most nem mérvadó az amit kifizetnenek amiatt a negyed ora miatt, csak ez a hozzáállás nekem fura..

2018. jún. 5. 07:21
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
27%

Nem. Munkakezdetkor köteles vagy munkavégzésre alkalmas állapotban (szükség esetén munkához beöltözve, védőeszközöket felhelyezve, stb.) megjelenni - de arra nem vagy kötelezhető, hogy előtte bármilyen, a munkavégzéshez tartozó tevékenységet végezz.


Jelen esetben kötelezhető vagy arra, hogy munkakezdéskor bekapcsold a számítógépet.


Ha pl. bolt nyitásához már működő rendszernek kell lennie, akkor a munkaidődet úgy kell megszabni, hogy nyitás előtt beleférjen a számítógépek bekapcsolása, és a programok elindítása.

Vagyis ha korábban KELL beérned, akkor attól számít a munkaidőd.


Igen, tudom, a gyakorlat más. Sajnos a munkáltatók ma azt tesznek, amit akarnak, itt nincs erős szakszervezet. Ugyanezt nem tudnák megcsinálni pl. Franciaországban, mert az ottani jóval erősebb szakszervezetek azonnal tiltakoznának.

2018. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én ilyenkor azt csinálom, hogy bemegyek előbb, bekapcsolom, és otthagyom. Addig megiszom egy kávét, elmegyek pisilni, leszaladok boltba reggeliért (ha van a közelbe kisebb bolt, ahol nem 4574-en vannak reggel, akkor ezt te is megteheted), és láss csodát, közben "feláll" a gép.
2018. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 csatrad válasza:
17%
mint mindig most is azt mondom, hogy olvasd el a munkaszerzodest, ha nincs benne akkor nem ha igen akkor igen.
2018. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
52%

 

Igen, kötelezhetnek arra, hogy korábban érj be, pont azért, hogy a munkaidő kezdetén, X óra 00 perckor már munkára készen állj előírt munkaruházatban, bekapcsolt, működőképes számítógéppel, rendezett környezetben, feltöltött polcokkal, előkészített munkadarabokkal, a munkavégzés konkrét helyén állva/ülve stb. Ehhez nyilván előbb kell beérned, mint a munkakezdés ideje, de ez neked is jó, mert az előkészületek után van időd meginni egy kávét, megenni egy szendvicset stb., mielőtt elkezdődne a munka.

Dolgoztam olyan helyen, ahol emiatt előrébb hozták a munkakezdést negyedórával és bár a tulajdonképpeni munka csak 9:00-kor kezdődött, 8:45-kor már bent kellett lenned, fel kellett készülnöd. Ez működött. Igaz, ki is fizették. Az egy másik probléma, hogy a munkaadók hajlamosak trükközni a munkaidővel, a fizetéssel, a túlórákkal vagy mindhárommal egyszerre.

2018. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es nem tudom mi az hogy mindig es kiknek mondod, de képzeld azert irtam ki a kerdest mert nincs benne a szerzodembe... WOW!

Egyebkent mindenkinek(majdnemxd) koszonom az epitojellegu hozzászólást:(

2018. jún. 5. 15:10
 6/9 A kérdező kommentje:
* :)
2018. jún. 5. 15:10
 7/9 A kérdező kommentje:
3*-as.. Ah bocs, ugrál a telóm:D osszekevertem
2018. jún. 5. 15:13
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Jogi kérdést miért nem a JOG kategóriába írsz?
2018. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem pénzügyi vagy karrier kérdés, hanem JOGI.

A munkáltató ara kötelezhet, hogy a munkaidő KEZDETÉRE pontosan és munkára készen (pl. beöltözve) legyél ott.

Ha a számítógép bekapcsolása 15 perc, arra már nem kötelezhet, hogy ennyivel korábban kapcsold be.

Ugyanígy a polcok feltöltésére sem kötelezhet, mivel az is a munka része.

Valaki itt keveri a munkaidő kezdetét a nyitási idővel.

2018. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!