Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Onnantól kezdve, hogy elfogadj...

Onnantól kezdve, hogy elfogadják a magyar állatorvosi diplomát az Egyesült Államokban, még minimum 5 évet kell majd alkalmazottként dolgozni, ahhoz hogy vállalkozásba lehessen kezdeni, saját rendelőt lehessen nyitni?

Figyelt kérdés

És akkor ugyebár kell majd olyan rendelőt találni, ahol hajlandóak fizetni a munkavállalói vízumot is?


Ez így szinte senkinek nem érné meg...


Lehet, hogy másképp lesz?


Szerintetek mikor fogadják el kint a magyar diplomát?


2018. jún. 8. 04:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem sürgős senkinek, nem hinném, hogy bárki is erre koncentrálna.
2018. jún. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Soha. Az Egyesült Államokban nem ingyenes a felsőoktatás mint itt, kib**szott sok tandíjat fizetnek és kib*zott jól keresnek az egyetemi oktatók. Itt nálunk olcsó húsnak híg a leve.
2018. jún. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Usa-nak nem érdeke és nem célja elfogadni a külföldi diplomát. Sokszor még államok között sem fogadnak el bizonyos szakképzést,diplomát. Ha külföldben gondolkozol, akkor nyugat Európa. Ha USA, akkor semmiképpen ne vállalkozásban de legalábbis ne állatorvos vállalkozásban gondolkodj.
2018. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Elképesztő, mennyi tudatlan ember osztja itt az észt anélkül, hogy bármi köze lenne a dolgokhoz. A magyar állatorvos képzés Európa szerte híres, és mindenhol szívesen várják a magyar állatorvosokat.

Olcsó húsnak híg a leve?! Pfffff... Mit tudsz te a magyar állatorvos képzésről? A jelek szerint semmit. A hallgatóknak azért ingyenes, mert a képzésüket az állam fizeti. Vagy szerinted a tanárok hálából dolgoznak, és köszönömből veszik a kenyeret?

Van amerikában élő állatorvos ismerősöm, igaz, az ő diplomáját még nem fogadták el automatikusan, de már 30 éve kint él, és dolgozik.

2018. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi!

Tudsz még bármit is erről az ismerősről?

Tényleg minden érdekel, bármi apró infó morzsa...

Nekem sajnos az egyik legnagyobb álmom, hogy állatorvos legyek, a másik meg hogy az u.s.a-ban élhessek.


Amúgy Magyarországon nincs ingyen az egytem. Aki költséges képzésen tanul, annak egy vagyont kell fizetnie, aki pedig államin annak éveket kell itthon dolgozni, vagy ki kell fizetnie a tandíjat utólag.

Ez a magyar egytemek legalább 85%-ánál így van,itt ilyen az oktatási rendszer.

Ahol más, azokban az országokban is vannak "ingyenes", állami alternatívák, de ott tényleges kevesebbet ér valamivel az a diploma, ugyanakkor ha az ember jó a munkájában akkor szerintem ez nem annyira lényeges.

2018. jún. 9. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, amit itt fizetnek önköltségesen az pi**afüst az Egyesült Államokhoz képest. Ott ha valaki puskázni merészel, akkor a társai azonnal jelentik, megvetően néznek rá és rögtön kib***szák az egyetemről. És tudod miért? Mert ott tényleg ku**a sok pénzbe kerül az egyetem. Itt csak játék és mese.
2018. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az Egyesült államokban is lehet valakiből állatorvos, egyetlenegy cent elköltése nélkül, csak más módszerekkel mint itthon... Erről ne oktass ki.


Plusz tudok mondani olyan egyetemi képzéseket, melyeknek az önköltséges verziója drágább mint kint...

Sőt olyat is ahol több millió egy félév és nem is indul államin.

2018. jún. 9. 16:49
 8/8 A kérdező kommentje:

Illetve itthon a legjobb egyetem összességében az ELTE. Ha jól tudom valami 320. helyen volt a világon, amikor a toppon volt. Most talán 500 valahanyadik, s szintén az első MO-n vagy az elsők között van.


Viszont amerikában sem csak a Yale meg a Howard van, ezekkel felesleges is összehasonlítani a magyar intézményeket.

Amerikában sem csak az lehet sikeres aki ott végzett.

Vannak nagyon is sikeres emberek mondjuk az elténél sokkal lehebb jegyzett amerikai egyetemekről, az eltének az informatikus karáról meg már ne is beszéljünk, ott végzettek hoztak létre már több millárd dolláros (!) vállalkozásokat.

2018. jún. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!