Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határidőn túli munkabér...

Határidőn túli munkabér megfizetése felszólítás után - van ennek értelme?

Figyelt kérdés

Ha 10-ig kéne megkapnom a bérem, és nem kapom meg, akkor a jogász azt mondta szólítsam fel a munkáltatót tértivevényes levélben a fizetésre, megszabott időkerettel (8 nap).

Küldött is ehhez iratmintát.


A kérdésem amit neki is feltettem de nem kaptam válazst tőle hátha itt igen: ha nekem a munkáltatóm nem fizet időben, munkaszerződés ide vagy oda, és én felszólítom, akkor a felszólításra vajon fizetni fog?

nekem ez annyira életszerűtlennek, szinte röhejnek tűnik.

Vajon egy olyan munkáltató ami veszi a bárorságot a nem fizetésre, az vajo az én felszólításomtól majd összecsinálja magát és azonnal fizet?

Vagy inkább a felszólítást egy mozdulattal a kukába vágja ki és nekem meg azt mondja, ha nem tetszik ott az ajtó?

Melyik a valószínűbb?Ezt a kérdést tettem fel a jogásznak is, nem kaptam választ hátha itt.


2018. jún. 9. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elobb-utobb fizet, te meg kereshetsz uj munkahelyet.
2018. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az. Én is így látom. Előbb utóbb fizet én meg mehetek állás után.

És pont ezért kérdem hogy akkor mi értelme az egésznek, ha állásvesztés a vége? Megkapom ami jár igen, aztán kalap kabát és onnantól fogva semmi pénz se jár, akkor mire volt jó az egész.

2018. jún. 9. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok egy jogász, de szerintem ez az első lépés egy munkaügyi per felé. Lehet hogy fizetni fognak ettől a levéltől ha van egy kis eszük, de ha nem, akkor az ügyvéddel elballagtok a bíróságra, a tértivevénnyel bebizonyítjátok, hogy ők bizony átvették a te leveledet és mégsem fizettek, majd szépen megnyered a pert, ők pedig kamatostul fizetni fognak.
2018. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"k, majd szépen megnyered a pert, ők pedig kamatostul fizetni fognak.

"


Te se érted mit akarok kérdezni. A jogász se értette.

Pedig olyan marha egyszerű a kérdésem.

A kérdésem az hogy felszólítás oké meg bíróság meg büntetés ez mind oké.

A kérdés: és az állással mi lesz? Mert azt ugye senki se gondolja hogy a cég nem rúg ki azonnal ahogy jogi útra vittem az ügyet.

Épp ezért nem is viszem.

A jogász se értette mi a gondom itt se értik.

A gondom az hogy ah én emiatt elbkuom az állást akkor mire is jó az egész?

Az állásom soha semmi szín alatt nem bukhatom el. Ez a kiindulás az alap.

Így kell gondolkodni. A jogász se értette.

2018. jún. 9. 18:52
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudtommal direkt ezzel az indokkal nem rúghat ki, hogy te jogszerűen hajtottad be tőlük a pénzt.

A valóságban nyilván kitalálnak más okot, amivel elküldenek.

2018. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Most ezt nem értem, minek egy olyan állás ahol nem fizetnek? Ha önkéntes akarsz lenni, menj el pl az Élelmiszerbankhoz, menhelyre szb
2018. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Te se érted mit akarok kérdezni. A jogász se értette."


Látom Te sem érted a saját dolgod.



Ha kell az állás, és nem akarsz kiállni a jogaid mellett, akkor láthatóan ingyen kell dolgoznod ennél a cégnél.


És igen, a felszólítás a munkaügyi per előszele. Segít megnyerni, ha arra kerülne sor. Ráadásul a fizetési felszólításban kikötött határidő letelte után 15 napod van arra, hogy azonnali hatállyal megszüntesd a jogviszonyodat úgy, hogy jár a végkielégítés (ha egyébként is járna), valamint a felmondási időre járó távolléti díjad. Persze, ha meg akarod szüntetni...

2018. jún. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Remélem, nem kezdesz el kötekedni, mert akkor már tudom, hogy Te Balázska vagy, a munkaügyi kérdezőke. Mert ugye neki semmilyen válasz nem jó, még a munkaügyi szakemberektől sem, sőt magától egy munkaügyi ellenőrtől sem.


Attól meg ne félj, hogy ha ezek után a cég kirúg. Az út ugyanaz, munkaügyi bíróság, kérve az elmaradt béred, végkielégítést, felmondási időre járó távolléti díj, plusz egy kis sérelmi díj is, had' örüljenek. A sérelmi díj legyen az előző három duplája. :)

2018. jún. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én biztos nem dolgoznék olyan helyen, ahol rendszeresen késik a bér, ugyanis a számlákat fizetni kell, ennem is kell. Így esetben lenne értelme a fizetési felszólításnak.

Mivel te elfogadod a ahelyzetet (kell a munka), így a munkáltató megeteheti ezt veled következmények nélkül.

2018. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Attól meg ne félj, hogy ha ezek után a cég kirúg."


Nem is kell kirúgnia igazából elég ha a főnök rám száll minden baj lesz ha van sapka az a baj ha nincs az a baj, láttam már ilyet és 1 hónapon belül magamtól megyek el.

Volt már olyan kollega akire rászálltak és megmondták 1 hónap és nem lesz ott. És nem is volt ott 1 hónap múlva pedig nem rúgták ki magától ment mert nem bírta a szopórollert.

2018. jún. 10. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!