Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határidőn túli munkabér...

Határidőn túli munkabér megfizetése felszólítás után - van ennek értelme?

Figyelt kérdés

Ha 10-ig kéne megkapnom a bérem, és nem kapom meg, akkor a jogász azt mondta szólítsam fel a munkáltatót tértivevényes levélben a fizetésre, megszabott időkerettel (8 nap).

Küldött is ehhez iratmintát.


A kérdésem amit neki is feltettem de nem kaptam válazst tőle hátha itt igen: ha nekem a munkáltatóm nem fizet időben, munkaszerződés ide vagy oda, és én felszólítom, akkor a felszólításra vajon fizetni fog?

nekem ez annyira életszerűtlennek, szinte röhejnek tűnik.

Vajon egy olyan munkáltató ami veszi a bárorságot a nem fizetésre, az vajo az én felszólításomtól majd összecsinálja magát és azonnal fizet?

Vagy inkább a felszólítást egy mozdulattal a kukába vágja ki és nekem meg azt mondja, ha nem tetszik ott az ajtó?

Melyik a valószínűbb?Ezt a kérdést tettem fel a jogásznak is, nem kaptam választ hátha itt.


2018. jún. 9. 15:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

„Én biztos nem dolgoznék olyan helyen, ahol rendszeresen késik a bér, „


Hát igen csak mi van ha választhatok hogy olyan helyen vagyok ahol késik a bér, de a bér annyi amennyi (nem rossz) vagy olyan helyen ahol nem késik a bér, de nem is kapok csak minbért.

Akkor melyiket válasszam? Az elsőt nyilván.

Ha innen eljövök /kirúgnak hova megyek majd? Hova vesznek fel? Valami trógerszaros szutyokmelóba minbérért maximum. Vagy még oda se.

Akkor inkább maradjon ez.

2018. jún. 10. 09:44
 12/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásoddal meg is válaszoltad a kérdést. Esetedben ninc semmi értelme a fiz meghagyásnak, sőt, még "rosszat" is teszel magadnak, tehát marad a tűrés.
2018. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hallod te most meg akarod kapni a pénzed, vagy nem? :D
2018. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nem is kell kirúgnia igazából elég ha a főnök rám száll minden baj lesz ha van sapka az a baj ha nincs az a baj, láttam már ilyet és 1 hónapon belül magamtól megyek el."


Na látod, a végeredmény ugyanaz lesz, nem fogsz ott dolgozni egy idő után.

Nagyon úgy néz ki, hogy mindegy melyik ujjadat harapod.

2018. jún. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!