Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit érnek a fizetéssel...

Mennyit érnek a fizetéssel járó + dolgok (pl. ingyen ebéd)?

Figyelt kérdés

Ingyen ebéd

Fizetett szabadság

Céges csapatépítés

Ingyen Nyelvtanulási lehetőség

stb.

Ezeket és az ehhez hasonló dolgokat ti pénzre átváltva hogyan számolnátok hozzá az alap fizetéshez? Szerintetek ezek milyen értékekkel rendelkeznek?


2018. jún. 12. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ingyen ebéd minden egyes nap? Ha normális a kaja, elegendő adagot is adnak, akkor ezzel viszonylag sok pénzt meg lehet spórolni, ez jól hangzik.

A fizetett szabadság alatt nem tudom, mit értesz. A normális évi szabadsághoz még pluszban járnak fizetett szabadnapok?

A csapatépítést én nem érzem pozitívumnak. Sőt, kifejezetten gyűlölöm az ilyen programokat, még akkor is ha van ingyen kaja, pia...

A nyelvtanulási lehetőség jó dolog, de attól függ, hogy mennyire van rá szükséged. Ha mondjuk 20-on éves vagy még és külföldön akarsz a jövőben élni, akkor az még jól jöhet. De ha már középkorú és úgyis itthon fogsz megöregedni, akkor a nyelvtanulás max hobbinak jó, tehát pénzügyileg nem nagyon lesz belőle hasznod a jövőben.


Az összes közül az ingyen ebéd az egyetlen, ami számomra vonzó dolog. De persze ehhez tudni kéne egyéb adatokat is: mennyi amúgy a fizu, mi a munka, milyenek a munkakörülmények. Önmagában az ebéd miatt nem mennék el sehova sem dolgozni.

2018. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ingyen ebéd: mennyit költenél ebédre, ha nem kapnál a munkahelyen? Na, ennyit ér.


Fizetett szabadság: ez nem plusz dolog, ez alap.


Céges csapatépítés: pénzre átváltva biztosan nulla, bár ha jó, akkor örülök neki.


Ingyen nyelvtanulási lehetőség: a nyelviskola ára, ha magadnak fizetnéd. Mivel tipikusan egyszeri dolog, sokat azért nem nyom a latba.

2018. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Hablaty, épp úgy mint az előrelépési lehetőség, kiváló csapatszellem és társai.
2018. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ingyen ebéd mit takar?


Nem mindegy, hogy milyen, mennyi. Nálunk megesik, hogy a "főnök" vagy valamelyik "öreg" munkatárs meghív, fizeti a kajálást, hoz enni-inni. Persze nem nem állandó "juttatás". Persze ez csak kis kitérő. Nem mindegy, hogy rendes, normális kaja, jó minőség, vagy iskolai menza szint ahol a fele kuka. Persze egy normális ebéddel 1-2 ezer forintot lehet napi szinten spórolni szóval kis pénz is pénz.


Fizetett szabadság...az mi? Alapból fizetik a béremet ha többet dolgozom ha kevesebbet.


Csapatépítés is mit takar? Lehet jó környezet, lehet rossz. Cégen belül is vannak akikkel kijövök, eljárunk ebédelni, beszélgetünk. De komolyabb dolog nincs. Volt cégemnél időnként, havi 1-1 alkalommal összeültünk ivós-beszélgetős munka utáni kikapcsolódásra, az nagyon jó volt. De vannak olyan munkatársaim, akikkel egy légtérben sem szeretek tartózkodni, nem hogy csapatot építeni. Viszont van ismerősöm ahol az ilyesmit komolyan csinálják. Szervezett túrák, sítúrák, programok. Másik ismerősömnek a szabadnapok ledolgozása szokott csapatépítés lenni, szabadulószoba meg hasonlókkal. Aztán panaszkodik, hogy inkább lett volna itthon.


Ingyen nyelvtanulás sem feltétlenül nagy dolog. Milyen szinten, mennyire használhatóan, milyen keretek között? Nyelvsuli nem az az őrült nagy pénz, a nagy része az egyéni szorgalmon múlik.

2018. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Összességében úgy vagyok, szarok én az összes juttatásra, adjanak alapból annyival több pénzt és majd én beosztom mire költöm.
2018. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem mindig fura amikor ilyen kérdéseket feltesznek, azon filozofálok, hogy egyáltalán ilyen embereknek hogy a ..csába lehet munkahelyük egyáltalán. Kalkulálni, számolni, gondolkozni, összetenni a két kezed one nuku.
2018. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szolgálati lakást kifelejtetted a sorból szerintem xd *
2018. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!