Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A "droidosabb" munkakörökből...

A "droidosabb" munkakörökből nincs feljebb lépési lehetőség?

Figyelt kérdés

Amikor még egyetemre jártam és már csak 2 félév maradt a tanulmányokból, gondoltam, befejezem levelezőn és elmegyek dolgozni.


Van a közelben egy gyár, a soron dolgozóknak is fizet azért.Be is hívtak interjúra, kérdezték mi van az egyetemmel, meg, hogy egyáltalán mit keresek itt közel a diplomához.

Mondtam nekik, dolgoznék náluk akkor,ha a diploma megléte után lenne lehetőség normális pozícióba kerülni.


Közölték egyből, hogy nem, mivel nekik hosszútávra kell sori betanított munkás,de azt is mondták, hogy ha kész a diploma, nyugodtan jelentkezzek diplomás pozícióra, eltárolnak az adatbázisban.



Vagyis azt jelenti,hogy aki oda kerül szalagmunkásnak, az ott is ragad.


2018. jún. 12. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen igaz, lehet később csoportvezető, műszakvezető stb. De nem bíznak abban, hogy diploma után ott maradsz, ezért nem vettek fel.
2018. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van akinek van lehetősége van akinek nincs. Van ahol van lehetőség van ahol nincs. Ahogy az első írta, lehet műszak, csoportvezető az már egy fentebbi szint.


Az megint más kérdés, hogy azt veszik fel, azt alkalmazzák akire igény van. Ha gyári melós kell, akkor nem diplomás pozíciót hirdetnek meg. Csak azért megint nem fizetnek ki plusz egy diplomás alkalmazottat, hogy legyen.

2018. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szalagmunkán mindenhol nagy a fluktuáció, úgy hogy elég kevés az az ember aki megérné ott hogy előre léphessen. De ha valaki sok évet lehúz biztos előléphet csoportvezetővé, vagy műszak vezetővé hasonló.
2018. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ignoráld ezt a céget, idióták.


Ha én lennék ott fehérgalléros vezető, akkor kifejezetten örülnék, ha lenne egy olyan jelentkező egy diplomás álláshirdetésre, aki a "soron" dolgozott pár hónapot vagy 1-2 évet.

2018. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy dolog az, hogy ahogyan az előttem levő írja, rettentő dilettáns hozzáállás ez a cég részéről. Másik dolog meg az, hogy többnyire csoport- vagy műszakvezető jó hosszú nyelvvel és rengeteg idő (3-5-X év) múltán leszel, teljesen értelmetlen erre alapozni.


Külön tetszik amúgy, hogy egy minimálbéres, 3 műszakos gyárban 2018-ban még hosszútávra keresnek rabszolgákat. Valószínűleg nem esett még le nekik, hogy miért átjáróház az összes is lebuj.

2018. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fizetésben nem annyira vacak, bruttó 300 körül alakult volna a fizetés.

A soron tényleg nagy a fluktáció,meg a létszámgondok.



De ez egy nagy gyár, sok a diplomás pozíció is.Azokba pedig nehéz bekerülni, ezért gondoltam, hogy a rendszer része lennénk, belülről könnyebben tudnék pozícióba kerülni.

2018. jún. 12. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!