Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes cégeknél a vezetők...

Egyes cégeknél a vezetők miért veszik személyes sértésnek, ha valaki elmondja a problémáit a "kilépési" megbeszélésen?

Figyelt kérdés

Nemrég váltottam munkahelyet, de kifejezetten nagy váltás volt, mert egyben országot is váltottam.


Egy nemzetközi multi magyarországi leányvállalatánál dolgoztam éveket.Tudtam, hogy nem ott fogok megöregedni.


A fizetést mindig kevesellettem, de nem csak én, emiatt volt is fluktáció a cégnél.

De, ami a legnagyobb probléma volt az a szervezés.Az anyacég állandóan ugráltatta a leányvállalatot, dróton rángatta.

Aztán , miután egyre jobban beleláttam ezekbe a dolgokba, egyre inkább negatív véleményem volt a cégről.



Kiküldetéseken is voltam külföldön, ott jöttem rá,hogy mennyivel jobb az anyacég, mennyivel több a fizetésük, mennyivel több a lehetőség, jobb az iroda, céges programok...stb minden.

Még a céges is ott Audik, a magyar leányvállalatnál meg Skodák...azért nem ugyanaz.

Illetve, a munkavállalóknak nagyobb a szabadsága, több a joga.



Hosszas gondolkodás után elhatároztam,hogy nekem német munkaszerződés kell.Azóta sikerült is.



Amikor ezeket elmondtam a főnökeimnek, többségük sértésnek vette, pedig nem csak én gondolom így.



Nekem nagyon bántotta az igazságérzetemet,hogy ez a cég, a magyar leányvállalaton akart mindig spórolni, nem csak fizetésekben,hanem mindenben.

Nem termelővállalat, szó sincs termelékenységről.Egyszerűen a fizetés túlságosan függött az anyacégtől.Ha ők nem csepegtette a leányvállalatnak akkor nem volt fizuemelés.


2018. jún. 15. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem nagyon bántotta az igazságérzetemet,hogy ez a cég, a magyar leányvállalaton akart mindig spórolni, nem csak fizetésekben,hanem mindenben."


Szerinted a nagy multik miért helyezik (egyre inkább) keletre a leányvállalatokat és miért nem a saját hazájukban üzemeltetik? pont ezért.

Mert a keleti munkaerőt ki lehet használni, olcsóbban dolgozik. Aztán, ha nálunk már túl sokat kell fizetniük, akkor mennek majd még keletebbre... Ennyi.

2018. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel minek veszi, ha akkor lát utoljára?
2018. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1#


Nem minden multi teszi így.


Sok cég például otthon nem tud bővíteni, mivel nincs elég munkaerő hozzá, így kénytelen a határokon túl gondolkodni.De, ha már bővít kapóra jön neki, hogy egyes helyeken kevesebbért dolgoznak az emberek.


Na, de EU-n belül, ez az állapot nem tartható fent sokáig.

2018. jún. 15. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitalálom - ITSH? :D


Hidd el a legtöbb multi kb így operál itthon. Kihasználnak, öntelt, hülye főnököket raknak be.

Van ahol egy inflációs korrekciós 2-3%-os béremelésért is kuncsorogni kell, és most már egyre kevésbé éri meg nekik itthon foglalkoztatni. Néhány cég továbbáll Romániába (nem túl jó a munkaminőség) és Bulgáriába (ott már jobb).


Nekem az a durva hogy a legtöbb ilyen céges felsőbbvezető el is hiszi hogy ez itt a kánaán, és hogy ő az isten, ha meg valakinek más véleménye van, akkor nem vállatránt és azt mondja - OK haver, hanem tényleg besértődik, mert valaki belemocskolt a millás nettós csodavilágába. :)


Én csoportvezető majd most manager voltam évekig de ez a képmutatás nekem is felfordította a gyomrom - de ilyen a business.

A napokban léptem ki én is, korrekten megmondtam mi volt a baj a főnökömmel, HR meg megsértődött - hát, legyen, munka van bőven... :)


Ne nézz vissza, van akikkel nem érdemes foglalkozni.

2018. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám, hogy Audi helyett "csak" Skodát adnak céges autónak...


Amúgy azért jobb az anyacégnél minden, mert az itt befolyó profitot oda viszik ki és abból élnek kiskirályként, te meg örülj a gyarmaton az aprónak.

2018. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En pontosan ezert nem dolgozom multinal jo ideje. Eleg kozvetve is latni azt a stilust az utobbi evekben.Amugy minden fonok szemelyes sertesnek veszi ha valamely alkalmazottja felmond, szinte kivetel nelkul gyermeteg magatartast tanusitanak ilyenkor. Mondanam hogy szokj hozza, de mar leptel egy eleg nagyot az ismetlest megelozoen.
2019. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!