Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire függ az érettségi...

Mennyire függ az érettségi jegyektől, hogy munkahelyre felvesznek-e?

Figyelt kérdés
A körülöttem lévők úgy mondták, hogy az érettségi jegyek csak a továbbtanuláshoz kellenek, munkahelyre elég hogy "igen van érettségi". Ezért eddig úgy készültem a szóbelire, hogy a minimális legyen meg, így viszont parázok hogy munkához az nem lenne elég? (Informatikusnak tanulok, ehhez hasonlóban is akarok elhelyezkedni).

2018. jún. 16. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Soha senkit nem fog melóhelyen érdekelni. Az érettségi csak azért fontos, hogy jó egyetemre tudj bekerülni és lehetőleg államilag támogatott szakra.
2018. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Kutyát nem érdekli, nyugi
2018. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Soha senkit nem érdekelt a munkahelyen, hogy hányassal végzett a leendő munkaerő...
2018. jún. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Senkit sem érdekel. Ha olyan munkahelyre jelentkezel, ahol elég az érettségi, akkor sem nézik meg a jegyeket. Ha meg továbbtanulsz, úgyis a diplomáddal fogsz állásokra jelentkezni, de még annak a minősítését sem nézi senki.
2018. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha diplomád is lesz (gondolom, ha informatrikusnak készülsz), akkor csak a dimploádat nézik. Mondjuk én más területen dolgozok, de még ssem kérdezt´k meg, hányasra államvizsgáztam, max miután (!) felvettek, kértek egy fénymásolatot a diplomámról. Informatikusként a kutyát nem fogja érdekelni, hogy töriből hányasra érettegiztél.
2018. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kértek egy fénymásolatot a diplomámról."


Ezt sem azért kérték, hogy a "jegyeidet" nézegessék, hanem mert "előírás".

Nekem is kérték a legmagasabb iskolai végzettségről a bizonyítványt és lemásolták, beletették a személyi anyagba.

2018. jún. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mérnök rokonom egyszer mondta hogy technikust keresett, és megnézte, hogy hányas lett a matekja. Azt mondta meglátszik, hogy az illetonek kettes vagy négyes matekja van. Egyik mérnök csoporttarsam aki bedig duálisra akart menni azért lett elutasítva, mert a cégnek nem tetszett hogy hármas a matekja. Ezek megtörtént esetek. De amúgy többségében tényleg nem.szamit.
2018. jún. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na ja, előfordul az ilyen is.


A munkáltató is tévedhet... :)


Én meg olyan esetekről tudok, ahol két ember esett ki az állásra jelentkezők közül a tesztíráson, sajnálatból mégis alkalmazták őket, aztán 2-3 év múlva már ők vitték a szalagot. Értsd: Vezették a saját kollégáikat, mert kiemelték őket munkavégzésük, tehetségük miatt.


Kolléganőm kettessel végzett (szinte átrugdosták), és mégis profi módon vitte gazdaságilag a céget, ahol dolgozott. Egy másik kolléganőm fantasztikus bizonyítványt tudott felmutatni, de használhatatlan volt a munkában. Nulla tudás, kegyetlen szorgalommal a legrosszabb választás, csak takarítod el utána a romokat.


Én ennyire értékeltem eddig is a számokat a bizonyítványokban. :)

2018. jún. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!