Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gáz az, ha felmegyek...

Mennyire gáz az, ha felmegyek Pestre dolgozni, de nincs szállásom?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 10:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja igen, még egy kis nehezítés, van egy kutyám, akinek velem kell jönnie.
2018. jún. 17. 13:10
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"17 vagyok..."


Akkor ezek szerint az iskolát sem fejezted be? Nincs semmi szakmád? szerintem inkább anyáddal próbálj meg beszélni, mert.

1.- 18 éves korodig Ő a felelős érted

2.- jobb lenne, ha tanulnál és legalább egy egyszerűbb szakmád lenne: ma már van olyan is, amit még az állam is támogat ösztöndíjjal

3.- ezen kívül nem hiszem, hogy 150 kmnél közelebbre, valami nagyobb városban, megyeszékhelyen ne lenne munka. Jön a nyár, hiány van mezőgazdasági munkásból.

2018. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Munkásszállásra nem mehetsz kutyával.

De amit fentebb írtam variációkat, az mind megvalósítható a jelen helyzetedben is.

2018. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kocsiban leginkább 0-24-es benzinkúton érdemes aludni. Máshol sem feltétlen veszélyes amúgy, csak Pesten is megvan a közútkezelőnek (vagy az önkormányzatnak?) az a jó szokása, hogy még a legkisebb utcának az elejére is kivágnak egy megállni tilos táblát. Nem feltétlenül kényelmes, de ha normális méretű autót veszel, aminek a hátsó ülését le lehet dönteni, akkor teljesen rendben van nyáron. Télen a hideg miatt nehezebb dolgod lesz. Ha tényleg ebben gondolkodsz, akkor a Subaru Libero a legjobb választás, ha most vennék autót, inkább azt szereznék én is. Az autóban éjszakázást egyébként legjobb ismereteim szerint SEMMI nem tiltja Magyarországon, de vannak, akik szeretnek miatta pattogni.


A fürdést mondjuk valahogy nem ártana megoldani, de arra nincs ötletem nekem sem.

2018. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha betanított munka, akkor keress olyat, ami szállást is ad. Rengeteg van Pesten meg Pest közelében is.
2018. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Magántanuló voltam, de mindig vmi elszaródott. Most az a terv, hogy 18 évesen kitanulok vmi szakmát, amivel elvagyok legalább, aztán jelentkezek levelezős érettségire, utána pedig tovább tanulok. Közben az volt a terv, hogy addig is nem anyámon élősködök, hanem keresek vmi betanított munka féleséget, aminek fele megy a közösbe, de két hónapja még nem találtam semmit. Itthon próbálok minél többet segíteni, szinte minden házimunkát elvégzek, de sajnos fizetős állás nélkül repülök. Amiben persze igaza van anyukámnak, azért is keresnék sosbe vmit erre az évre.

Köszi a tippeket, de kocsit venni sajna nem tudok, arra nincs pénzem. Zuhanyzást megoldom, veszek havi bérletet usziba.

2018. jún. 17. 13:22
 17/20 anonim ***** válasza:
92%

17 vagy?

Akkor először tedd le az érettségit, aztán valami normális szakmát. 2 db OKJ ingyenes. Mellette meg tudsz diákmunkákat vállalni.

17 évesen semmi képp ne legyél hajléktalan, főleg nem kutyával.

Anno én is hasonló helyzetben voltam, még is megoldottam. Azóta van érettségim, német felsőfokú bizonyítványom, meg egy technológusi okj. Mellette mind végig diákmunkáztam.

Most főállásban dolgozom és mellette egyetemre járok gépészmérnökire levelezőn.

Egyszerű? Rohadtul nem.

Megéri? Rohadtul igen.

2018. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

a munkásszállás is egyre problémásabb lesz.


dunántúli cégeknél, akik 1-2 éve még az ország egész területén hirdették a munkát szállással vannak már olyanok, akik csak helyieket vesznek fel vagy pedig ukránokat/kárpátaljaiakat, mert azok olcsóbban elvállalják és a cég még a szállásbiztosítással is jobban jár...

2018. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Miert nem alszol hostelben?mikor mar talalsz munkat utana onnet atkoltozhetsz alberletbe.Enis igy csinaltam..nem hotel,hostel..sokkal olcsobb..
2018. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
17 évesen nem rakhatnak ki otthonról.
2018. jún. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!