Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az olyan pozíciókban, ahol...

Az olyan pozíciókban, ahol nincs lehetőség karrierre, komoly az emberhiány. Miért nincsenek bérfejlesztések?

Figyelt kérdés

Ebből a témából írom a szakdolgozatomat.


A kutatásaim szerint, Nyugat-Európában, de már Kelet-Európában is egyre inkább jellemző az emberhiány egyes szektorokban.

Főleg az olyan munkaköröket érinti, ahol nincs lehetőség karrierre.


A diplomát az emberek nagyrészt a karrierje miatt csinálja, kisebb részt meg a tudomány miatti érdeklődése miatt, utóbbi leginkább a természettudományos területeken fordul elő.



Az előbbi eset, mármint, hogy nincs karrierre lehetőség, érinti például az ápolókat,mentősöket, a vasutasok nagy részét,de a szakmunkások többségét is.


Tegye mindenki a szívére kezét, és mondja, mi hangzik jobban.Nagy Éva logisztikai menedzser, Kiss Péter fejlesztőmérnök vagy Nagy Éva nővér, Kiss Péter jegyvizsgáló.


A diplomaszerzés azért népszerű, mert könnyebb vele karriert építeni.Én is azért rakom.



Viszont egy ország működtetéséhez nem csak diplomás szellemi foglalkoztattak kellenek,hanem mások is.Emiatt lenne szükség jól megfizetni azokat, akik olyan pályát választottak, ahol nincs lehetőség karrierre.

Az EÜ-ben is be kellene az időarányosan növekvő bért, ugyanis, ha a bérek jegelve vannak, akkor nincs motiváció.


2018. jún. 17. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Az en meglatasom az, hogy mindig mindenhol van lehetoseg karierre.

Alltalaban pont aki a letra aljarol indul kello motivacioval, elegendo odafigyelessel, szukseges kepzessel, kis ertelemmel vegzi a munkajat es nem csak lenyomja a 8(-10-12) orat, na o fogja erteni, managgelni az egesz folyamatot, csapatot epiteni es igy egy kicsit jobb munkakornyezetet es munkaviszonyt kepes kialakitani a csapataval.

Utcaseprobol kukasauto vezeto (persze nem egy hatalmas wall street carrier), de a 4 emberebol (a lenyomjuk a 8orat fajtabol) csapatot csinalt, tudjak, hogy melyik kis utcaban kell nagyon gyorsnak lenni (ugye nem kotelesseguk..).

Arufeltottobol uzletvezeto, olyan embernek sikerult aki csak dolgozott, nem az idot nezte hanem a munkat, napi cigi kaja megvolt es mas nem erdekelte...

Hol nem lehet carriert csinalni, ha kerdezhetem?

2018. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hol nem lehet carriert csinalni, ha kerdezhetem?"

Gyárakban, áruházakban.


"Arufeltottobol uzletvezeto"

Százezerből egy ilyen van.


Dolgoztam gyárban és áruházban is. Már a kisfőnökök is be voltak betonozva, annál feljebb meg aztán fölösleges is gondolkodni. Egyetlen üzlettel találkoztam eddig, ahol valóban ranglétrát kellett mászni, az a Lidl volt, minden más helyen valami teljesen random faktor által kiválasztott ember ült a kényelmes irodai székébe. Nagy eséllyel valakinek a valakije, de ezt csak halkan jegyzem meg, mert mint tudjuk, ilyen nincsen és csak kitaláljuk, mert hát mi inkompetensek vagyunk a témában és mert mi alkalmatlanok lennénk valaha is ilyen pozícióba kerülni. Jó, bevallom, kicsit sarkítottam, mert mielőtt eljöttem, hallottam, hogy 8-10 éve ott dolgozóknak már elkezdték felajánlani a lehetőséget, hogy előre lépjenek. Csak hát a 10 évnyi minimálbér utáni előrelépést én nagyon nem nevezném karriernek.


Egyébként szerintem kevesebbeket érdekel a karrier, mint ahányakat az, hogy mennyire lehet megélni az alap fizetésből. Ha arról lenne szó, hogy ha a cégen múlna, világ életedben ugyanazt a munkakört töltöd be, zéró karrierlehetőséggel, de nagyon jó fizetésért, inkább lenne ott az ember, minthogy létrákat másszon és hogy a köpedelem pénzből 5 év alatt élhető fizut szerezzen. Ez nem feltétlenül gyári munkára vonatkozik mondjuk, abban azt sem értem, hogy lehetséges ugyanazt a mozdulatsort akár fél éven át is csinálni.

2018. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 igazad van a gyarral kapcsolatban(vagy legalabbis cafolni nem tudom, soha nem dolgoztam gyarban, sot huzamosabb ideig kozeli baratom se, de en sem hiszem, hogy ott lehetne)

Arufeltolto-uzletvezeto, talan azert ennyire rosszak az aranyok, mert oda alltalaban nem a motivalt emberek jelentkeznek.

2018. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Hát én csak azt tudom mondani, amit az Auchanban láttam. Van mondjuk 15 osztályvezető, legtöbbjük érettségivel. Semmit nem csinálnak egész nap, csak ücsörögnek az irodában és bszogatják a dolgozóikat.


A dolgozók közt mindeközben egyre több a főiskolát meg egyetemet végzett, aki nem tud elhelyezkedni. Hiába gürizik és hiába nem hülye, a rohadt életben nem fog feljebb jutni, mert kihalásos alapon működnek az osztályvezetői munkakörök - persze, hülyék is lennének az osztályvezetők (illetve hát az Auchanban menedzserek) felhagyni a kényelmes, jól megfizetett semmittevésükkel, én se mennék el a helyükben. A legnagyobb karrierlehetőség az, hogy 1-es szintű dolgozóból eljutsz 3-asig, vagy bő 5 év után 4-esig, ami úgy nettó 30 ezret (sem) jelent, de továbbra is csak egy csicska maradsz a vezetőség szemében.


Vannak kivételek hipermarketben is, de mint a fehér holló, olyanok. Többnyire a nagyon hosszú nyelvükről ismerhetők meg jó előre a leendő "karrieristák".

2018. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!