Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik azt egyes nagyon...

NDSM kérdése:

Miért hiszik azt egyes nagyon jól kereső emberek, hogy többet érnek másoknál?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert jó mesterük volt, aki a fejükbe sulykolta, hogy mindenki annyit ér, amennyije van!
2018. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezt megkérdezned azoktól, akik ezt így gondolják.
2018. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ezt csak te hiszed, ezért is írtad ki ide ezt a kérdést.

A nagyon jól kereső sem érne semmit egy magában, több 10 100 1000 ember dolgozik az élet minden területen egymás keze alá, hogy működjenek a dolgok. Az meg hogy valaki jól keres valaki meg szrul az meg a kormány hibája.

2018. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Vegyünk példának egy élelmezésvezetőt. Kis millió szakács, konyhai kisegítő, dietetikus, tálalósok, karbantartó, szerelők, takarítók, szállítók, élelmiszeripar, csomagolóanyag üzemek (papír, műanyag), ANTSZ, kukások, egyik a másik nélkül nem létezne. Tehát ne mondd nekem, hogy rajtad kívül a JÓL kereső úgy gondolja ahogyan te, hogy Ő többet ér.
2018. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
* és kifelejtettem azokat akik tervezik, legyártják a konyhai eszközöket, tányérokat, evőeszközöket, üstöket, lábosokat, serpenyőt, stb-t.
2018. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

A jól kereső ( ez teljesen szubjektív) emberek nem hiszik azt,hogy többet érnek másoknál, csak a gyengén keresőknek minden villogásnak tűnik, kisebbségi komplexus alakul ki bennük.


Például a te szavaddal élve én jól keresőnek mondott vagyok.Hétköznap nem szoktam főzni,hanem éttermekben eszek valamit, nyilván nem luxus meg Michelin csillagosban, ennek ellenére vannak, akik szerint ez villogás meg sznobizmus, meg urizálás.


Dolgoztam Németországban, ott ez elfogadott dolog, sőt Magyarországon is, csak sok a kisebbségi komplexusos.

2018. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Az élelmezésvezető a gázt nem tudná begyújtani, ha a gázművek nem biztosítaná a gázt, a gyufagyár nem gyártaná a gyufát és a többi.
2018. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekik többet fizetnek azert, hogy csinálják amit tudnak, tehát a munkaerő piacon szó szerint valóban többet érnek másoknál.

Ha máshol nem is, egy helyen biztosan, szóval kiátlagolva igazuk van, többet érnek másoknál.

2018. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Mert ahogy nemrég egy géniusz mondta: "Mindenki annyit ér, amennyije van"
2018. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Mert a 18 század vége-19. század eleje óta kialakult az a nézet, hogy mindent pénzben mérnek. Minden eladó és megvehető, mindennek van ára és ezt a mértéket használják az emberek mindenhez. Ehhez hozzájárult a fogyasztói társadalom kialakulása, a kapitalizmus és a folyamatos versengés az emberek között a legapróbb dolgokért.

Személyes véleményem és tapasztalatom az, hogy ezek az emberek sosem lesznek sem boldogok, sem elégedettek, mert mindig olyan célokért küzdenek, amely nem belső motíváció eredménye, hanem egy téves képzet, vagy kívülről jövő elvárás miatti megfelelés.

2018. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!