Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lézik, hogy soha nem lesz...

Lézik, hogy soha nem lesz szakmabeli munkám, marad az adatrögzítés vagy újabb tanfolyam?

Figyelt kérdés

3 hónapja keresek állást elég aktívan, eddig összesen 4 állásinterjún voltam...

Nem is írják, hogy kellene tapasztalat és be is hívnak, holott nem zsákbamacska az önéletrajzom, aztán kifejtik, hogy miért nem jó, hogy nincs tapasztalatom meg bemagolt jogszabályokat kérnek számon.

Láttam már életemben jogszabályt, használtam is és tudom, hogy a végzettségeimmel kapcsolatos területeken mire vonatkozóak vannak. Azt nem tudom, adott cég melyik részét, hogyan, milyen szoftverrel alkalmazza. Magoljam mégis be?


Fognak valaha esélyt adni, hogy megtanuljam náluk a dolgokat, kiképezzenek (akár az első időszak kemény legyen számomra) és jó munkaerőjükké váljak?


Közben felőröl a monoton adatrögzítés és néha úgy érzem, magam mondok fel és éhenhalok vagy valami fegyelmit fogok kapni a viselkedésem miatt.

Úgy kiszakadnék már ebből.


2018. jún. 21. 10:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az alap nekem is környezetmérnök.


Csak miután csaknem az összes spórolt pénzem elment OKJ-kra, a szabadságaim vizsgákra, tanulásra, állásinterjúkra (néha mondjuk hivatalos ügyintézésre vagy orvosra), miután egész múlt évben másfél hét, azaz kb 8 munkanap szabi ment tényleg pihenésre,

Semmi se érdekel, még a környezetvédelem valamennyire igen és a tűzvédelem kicsit,

Szinte felpofoznám, aki úgy köszön munkaidő végén, hogy jó pihenést (pihenés? Az meg mi az? - már nem tudom, pedig nincs is családom még...


Eg évért is mit meg nem adnék, amikor nem kellene tanfolyamra járni.

Főleg, hogy a környezetvédelmet nem akarom otthagyni, mert még az érdekel picit.


A munkám pedig hulla monoton, 5-10 perces ciklusok ismétlődnek, agy nem kell, semmi kreatív, de koncentrálni igen.

Mindezt a 29 fokos, büdös, szűk irodában...

A robot felakasztaná magát ettől a monotóniától.

Egy mosógép munkája változatosabb.



Szóval ha így könnyebb xD

Kérek ötleteket, de csak ezekről: állásinterjú menete, állásinterjúra készülés, önéletrajz, hogy megy a kiválasztási folyamat,

Nektek ezek hogy mentek?



Amúgy most inkább a halál, mint egy új tanfolyam (amúgy zsé sincs rá, tehát szó szerint is), tehát marad a biorobotság egyelőre.

Amúgy angolozni szoktam néha.

2018. jún. 21. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:

A tévében volt róla szó de egyik ismerősöm is azt csinálta hogy szakképzettség nélkül külföldön néhány óra alatt betanították neki a pincérkedést helyben a munkahelyén és borravalókkal együtt havi félmillióért ma is azt csinálja. Akkor van értelme idehaza tanfolyamokra meg állásinterjúkra járni?

Egy hölgy ismerősöm is azt csinálta Amerikában, ráadásul feketén. Ma már férjhez ment kint és állampolgársága is van. Elmondása szerint kellemesen csalódott Amerikában.

Szerintem piacképes diplomával sincs értelme idehaza próbálkozni. Mi értelme diplomával kb. fele annyit keresni mint nyugaton egy 8 osztályt végzett utcaseprő? Itt a gyakorin lehetett olvasni például 120 000 Ft-os tanári fizetésről. Nemrég burgenlani ismerőseimmel beszélgettem, az egyik ált iskolai tanár 700 000 Ft-nak megfelelő összeget keres és nem Amerikában hanem Ausztria legszegényebbnek tartott keleti részén. Hol a különbözet, a 700 000-120 000=580 000 Ft ráadásul havonta? Tán valaki horvát tengerparti luxusvillát épít belőle jachtokkal? Mert anyag nem vész el, valahol megvan.

2018. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most mi a bajod azzal hogy nem szakmában dolgozók? Én is gázszerelő vagyok, nem a szakmámban helyezkedtek el, hanem egy barátom segített, most milliárdos vagyonom van
2018. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A másik körimérnök vagyok.

Az a baj, a mi szakmánkkal, hogy a gyakorlat kb nulla volt a suliban. Mi az a 2+6 hét? Volt vagy 4-5 szennyvizes tárgyunk és egyszer nem vittek el minket egy telepre hogy nézzétek ilyen egy homokfogó... Bevallásokat se tanítottak meg kitölteni, ami pedig életszerű lenne, de hát minek is. Utólag megbántam, hogy ide kerültem. Amúgy nekem zajos irány tetszett, de ott is az induláshoz egy zajmérő műszer 1,5-2 millió forint. Na de a zajosok többsége is magánvállalkozó, esetleg 1-2 fős Kft-k, Bt-k ahol 2 ember jól megél a munkákból, de egy harmadiknak már nem jut úgy pénz.

Alkalmazotti jogviszonyban gyárakba lehet elmenni, de ott aztán mindent kenni vágni kell, meg ugye perfect fluent english az alap, sok helyen eleve úgy interjúztatnak, a nyelv meg nekem mumusom volt. Esetleg még kórházak játszanak vagy a hulladékkezelésben lehet még elhelyezkedni, de jómagamnál nem sok esélyt látok rá.


Amúgy pedig jól mondták előttem, gyúrj rá a nyelvre, aztán irány külföld, ha a szakmában nem is, de más munkát tuti, hogy találsz.

2018. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát kb ugyanezt látom, mint amit leírtál.
2018. jún. 21. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!