Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol és hogyan próbálkozzak?...

Hol és hogyan próbálkozzak? Eddig azt hittem, jó feltételekkel indulok neki az álláskeresésnek: közgazdász főisk. diploma, középfokú angol, spanyol,3 év asszisztensi gyakorlat cégvezető mellett. De semmi.

Figyelt kérdés
Mindent elolvastam, amit karrierportálokon írnak tanácsokat, szerintem jól sikerült az önéletrajzom, mégis majdnem fél éve csak keresgélek. Milyen munkakörre lennék alkalmas? Eddig asszisztensi munkákat pályáztam meg. Lehet, h túlzottak az igényeim? Vagy ellenkezőleg: túlképzett vagyok? Vagy itt Baranyában ennyire nincs lehetőség? HOGY LEHET MUNKÁT TALÁLNI?
2008. okt. 31. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rossz szakmát választottál, közgazdásszal Tiszát lehet rekeszteni.

Pesten talán több esélyed lenne.

Addig meg ha nagyon kell a pénz, vállalj el valamilyen fizikai munkát.

A húgom is most pultos egy kocsmában, és felsőfokú végzettsége van. De van olyan ismerősöm, aki művészettörténészként egy mosóporgyárban dolgozik csomagolóként.

Ezzel most nem elkeseríteni akartalak, csak lásd, hogy nem csak te vagy hasonló helyzetben.

Valszeg jövőre én is így leszek, most vagyok negyedéves HR szakon, de itt, a mi megyénkben azt se tudják, mi az a hr.... :S


Esetleg egy ötlet: Nekem sem tetszik, de talán próbálj meg gyakornokként elhelyezkedni néhány hónapra. Fizetést nem adnak (ami mellesleg tök törvénytelen), de talán konkrétan a szakmádban szereznél egy kis gyakorlatot, meg az ismertségi köröd is bővülhetne a szakmában.

2008. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
talán a közgazdász végzettséggel nem asszisztensi munkakört neveznek "gyakorlatnak".könyvelés, számlázás, elemzés-mivel ilyen téren nem mozogtál, csak titkárnő voltál-olyasmi-ezért felvesznek egy képzettebbet.konkrétan meg asszisztensi munkához nem kell diploma, igy végülis mondhatjuk hogy túlképzett vagy-de akkor ha ez a vágyad, hogy asszisztálj, nem kellett volna a fősuli.Nálunk a hasonló munkakörök mind érettségihez vannak kötve.
2008. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem kerdezd meg Gyurcsanyt, ha nem segit, akkor menj ki kulfoldre! Tobbet ersz vele!
2008. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!