Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma után kilátástalanság?

Diploma után kilátástalanság?

Figyelt kérdés

Fel éve vagyok munkanélküli ( regisztrált - gyógytornász )

A városokban és kozelemben levő városokban eddig nem sikerült munkát találnom, rehab központban , fürdőben, vagy lenyeg h járóbeteg ellátásban szeretetnék dolgozni. 2 hete voltam egy állásinterjún, egy közeli kisvárosban , végül csak a helyet mutatta meg nekem az egyik interjúvoló, mivel a másik nem ért rá, egyedül meg nem dönthet. Na most azóta várom h szóljanak h akkor mi van..

Közben azon is elgondolkodtam , hogy inkább bevállalom h távolabbi városba költözzek, bár a lakbér ugye elvenne a fizetésemből jócskán ( haza is kéne adnom, mert hitel lett felvéve lakásra szülőnek).

Barátommal távkapcsolatban vagyunk, 100km re van tőlem, úgy volt közösen vállalunk kis albérletet vmi jó városban, de most pénz szűkében van, balesete volt, most gyógyul és újítják a házukat, arra is megy a pénz.


Én eléggé el vagyok keseredve, mintha az életem megakadt volna és nem tudok semerre mozdulni... főleg így h ennyire megkésnek a válasszal a munkaadók...


Mi lenne a jó megoldás ilyen helyzetben? Már nem tudom mit tegyek.


2018. jún. 21. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szakmán kívül elhelyezkedni
2018. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Gyogytornaszkent kulfold...? Ket kezzel kapnanak utanad.
2018. jún. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Vállalkozás?
2018. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelmű, hogy külföld. Magyarországon a kórházakban sza.rt se lehet keresni ezzel a szakmával, szóval maximum azt lehetne csinálni, hogy indítasz egy saját vállalkozást, meghirdeted magad és házhoz mész. Gugliba beírtam, hogy "házhoz járó gyógytornász órabér" és egy csomó érdekes dolgot lehet találni. Pl ezt:

[link]

2018. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Nézd csak: [link]

Elég ha gyártasz egy facebook lapot magadnak, ahol feltünteted a szolgáltatásaidat, az áraidat és elkezded terjeszteni. Ha elküldöd nekem privátba, rögtön megosztom az idővonalamon. Ha Debrecen környéki vagy, akkor lehet, hogy tudnék is rögtön egy kuncsaftot neked (én Pesten lakom, de Debrecenben laknak a szüleim és faternak kellene a rendszeres kezelés, akár élete végéig. Én fizetném a munkadíjadat).

2018. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem épp szerencsés a csillagzat feletted, viszont ha nagyon kell a meló, akkor kb bármit elvállal az ember a szakmán kívül is, és mellette pedig keres másik munkát a szakmában, de így legalább addig se maradsz bevétel nélkül.

Próbálj meg helyben valami munkát találni, aztán pedig ha a brátod felépült gondolkozhattok a közös jövőn.


Az interjúztatókat pedig nyugodtan hívd fel, ne várd a sültgalambot!

2018. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben tele szórólapoznám a környéket, hogy gyógytornászként vállalsz gyógytornát, házhoz mész és adományt elfogadsz - így nem kell utána adóznod, mivel mindenki annyival támogat amennyivel tud, lesz gyakorlatod és kialakíthatsz egy olyan vendégkört, amivel aztán hivatalosan is tudsz majd vállalkozni.

Nincs rá garancia, hogy bejön, de egy próbát megér és legalább nem tengsz-lengsz depizve, hanem segítesz másokon!


Sajnos azokon a helyeken, ahol te dolgozni szeretnél alkalmazottként szerintem kihalásos alapon lesz/van üresedés és inkább akkor Budapesten vagy külföldön kellene próbálkoznod, ahol több a lehetőség, de az anyagi helyzetet tekintve előbb mindenképpen az otthoni megerősödést javaslom, hogy aztán tovább tudj lépni, mert ahhoz is tőke kell!

2018. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és azt vedd figyelembe, hogy érdemes olyan csatornákon hirdetni, amit jellemzően az idősebbek használnak, tudnak használni (a facebook nem elég és nem feltétlenül hatékony a te esetedben), mert nagyobb számban nekik van szükségük gyógytornászra. Kórházakat, idős otthonokat, családsegítőket stb is érdemes felkeresni, szórólapot ott hagyni, rákérdezni, hogy van-e valakinek ott szüksége gyógytornász segítségére és lehet, hogy először csak keveset fogsz vele keresni, de legalább el tudod kezdeni !

Sok sikert!

2018. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Külföld.

EÜ végzettséggel jól megfizetnek külföldön.


Dolgozzon közalkalmazotti bérért, akinek két anyja van.

2018. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!