Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik akkor, ha munkálta...

Mi történik akkor, ha munkáltatótól több pénzt kapok mint kéne feketén? Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Ha például a boritékban kapott összegnek 15000 ft-nak kellene lennie és 150000 van benne. Ha én erröl elfelejtek szólni, lehet belöle bajom? A be nem jelentett pénzről van szó, 10-én kapjuk az utalást (minimálbér) és 15-én kapjuk a maradékot borítékban. Megtörtént már pár munkatársammal, hogy elszámolták nekik, de ők mindig visszaadták.
2010. jún. 16. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnám vissza:)
2010. jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így tesztelték a dolgozókat... aki visszaadta, maradt a cégnél, aki nem, az repült. Nem lehet, h itt is erről van szó?
2010. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lehet bajod..levadásznak géppuskával és kiirtják a családod
2010. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De lényegében arra lennék kiváncsi, hogy jogilag lehet e belöle bajom. Tuti én se adnám vissza, hülye lennék 135ezret visszadni olyan pénzből aminek elvileg nincs nyoma.

Szopjon vele a könyvelö, majd levonják tőle :)

Vagy ha rájönnek akkor levonhatják a következő honapból? Szerintem azt se tehetnék meg. Munkaügyi bíróságon nyerhetnék vele...

2010. jún. 17. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hát gratulálok.

Én tuti kirúgatnálak a könyvelő helyében, erre nem gondoltál még? hogy vajon kinek hisznek? és ha ő igazolni tudja?...

pláne hogy a tizenötezer az 2-3 bankjegy, a 150 ezer az meg jóval több, tehát a boríték is vastagabb.

lehet nagy a szád, csak aztán tekintsd ezt végkielégítésnek... sőt, lehet hogy a következő havi fizudnak is betudják, és mehetsz.

Miért ne tesztelhetnének?

2010. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez nem az a cég amelyik tesztelni akarna.

De a borítékra is egy nullával volt több írva a kollegámnak csak ö szólt hogy több van neki. Amugy ott helyben a fizetésnél fel se tűnt nekik...

2010. jún. 19. 15:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg különben is, hogyan igazol olyan pénzt amit elvileg mi meg sem kapunk?
2010. jún. 19. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Élvezd a pénzt,megérdemled.Nem lesz belőle semmi mert elvileg az a pénz nem is létezik, tehát nem kérhetik számon rajtad.Meg úgy sem tudják bebizonyítani,hogy többet adtak.:)))))
2010. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
jogilag nem, de h tuti észreveszik elszámolásnál, az biztos. aztán keresheted a következő állásod.
2010. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!