Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki magyarázza el nekem...

Valaki magyarázza el nekem miért jó a cégeknek, hogy titkolják a bérajánlatot a hirdetésekben?

Figyelt kérdés
Lényegesen kevesebb cv-t kellene feldolgozniuk, ha csak azok jelentkeznének, akiknek megfelel minden paraméter, amit a munkáltató kínálni tud.

2018. jún. 22. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Az egyik az, hogy nem biztos, hogy a pénz a mérvadó, hanem, hogy végre szerezzenek embert.

A másik pedig az, hogy így a cég spórolhat, mert ha te mondjuk benyögsz nettó 300-at, a cég meg kb. 500-at gondolt fizónak, akkor nem fogja az orrodra kötni, hogy többet is fizetett volna.

Én személy szerint igyekszem mindig egy mocskosul nagy összeget bemondani, amitől a legtöbbnek kikerekedik a szeme, aztán amelyiknek nem, annál közlöm, hogy de nettóban értem, nem bruttóban, aztán ha még akkor sem rebben a szeme sem, akkor általában adok nekik egy esélyt, hogy meggyőzzenek, hogy miért lenne az nekem jó, hogy náluk dolgozzak.

2018. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Mert ha odaírja, hogy netto 300, akkor rengetegen fognak jelentkezni, aztán, ha nem talál megfelelő embert csak mondjuk egy pályakezdőt, akit kitanítana, annak nem adna ennyit csak a felét az meg már ciki lenne mondani, meg nem is lenne korrekt.

Viszont az interjún személyesen megtudod mit kell csinálni, mik az elvárások, akkor már te is tudod, hogy mit tudsz nyújtani, és ennek függvényében tudtok megegyezni a bérről is.



Én inkább azt tartom tisztességtelennek, hogy feladnak egy hirdetést, minimális információtartalommal, egy halom bullshittel megfűszerezve (csapatmunka, Office ismeret, jó kommunikációs készség- ezek mind alapfeltételek bárhova is mész kb) és akkor odaírják, hogy jelentkezni CV-vel bérigény feltüntetésével.

Na most hogy a lóherébe határozzam meg a bérigényt, ha nem tudom mit is kell valójában csinálni??? Persze ha sokat írok be se hívnak interjúra, ha meg alálövök, magammal szúrok ki.

2018. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Nettóban nem igazán szoktunk berigenyt mondani
2018. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én mint munkavállaló, nettóban szoktam (mondhatni sza.rok a bruttóra, nekem az a lényeg, amit a kezembe nyomnak minden hónap elején).
2018. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a bérigény dolog is.

Ki az az ostoba, aki nem akar mondjuk 1milliót keresni havonta. Bárki elfogadna ekkora bért, nem?


Ha viszont beírná mindenki, a tényleges bérigényét, mihez kezdene vele a hirdető?


Ez inkább arról szól, hogy tudod leértékelni magadat minél jobban, vagy arról, el tudod-e találni azt a számot, amit a hirdetés feladója gondolt...

2018. jún. 22. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Volt már egy csomó ilyen kérdés, olvass vissza.


Amik lehetséges fontosabb okként felmerültek:

- a régi dolgozók esetleg kevesebb bért kapnak, mint egy újonnan felvett munkatárs, ami bérfeszültséghez vezethet

- a fizetés a jelentkező személyes adottságaitól, tudásától is nagyban függhet, valakinek szívesen fizetnek többet is, ha látják rajta a cég számára kívánatosnak tartott személyiségjegyeket, illetve plusz speciális szaktudást

- a fizetés sok helyen céges titoknak számít a konkurencia miatt

2018. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5: na köbö pont ennyit kérek mindig nettóba (illetve hát egy százassal többet) és még így van aki rábólint és behív beszélgetni, köszönhetően a szakember hiánynak.

1-es voltam.

2018. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Gartulálok 1-es hogy te magasan kiművelted magad a szakmádban és bejött az élet, de az emberek 80%-a sajnos nem így áll.
2018. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

#8: Én sem kerestem mindig jól, de köszönhetően annak, hogy mindig igyekeztem a maximálisat nyújtani a munkahelyeimen, emellett felszedni minden tudást, majd hosszú évek után is mertem váltani (kihasználva a korábban említett szakember hiányt), most végre annyit kérek szinte, amennyit nem szégyellek.

Szóval a tanácsom mindenkinek az, hogy töltsön el egy szakmában legalább 4 évet, igyekezzen a legjobb lenni benne, mindig törekedjen arra, hogy fejlessze a tudását és soha ne féljen váltani a jobb munka reményében. Akár munkahelyet, akár várost, vagy akár országot. Boldogulni mindig lehet, csak nem szabad megragadni a langyosvízben.

2018. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A #2-es értek egyet.

#3-as: tőlem mindig a NETTÓ bérigényemet kérdezték, sosem a bruttót.

2018. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!