Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miután jelentkeztetek egy...

Miután jelentkeztetek egy állásra, mennyi idő után kaptatok visszajelzést?

Figyelt kérdés
1 hónapja van meg a végzettségem (vállalkozási és bérügyintéző). 29 helyre elküldtem az önéletrajzomat, ebből 18 jelzett vissza, a többi helyről semmi válasz nem érkezett. Sok helyre úgy jelentkeztem, hogy nem volt fenn álláshirdetésük, de gondoltam egy próbát megér. Még nem sikerült elhelyezkednem. Nektek mennyi idő alatt sikerült normális állást találnotok?

2018. jún. 23. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanez a szakmám, hiányszakma. 3 helyre jelentkeztem, mindegyik még aznap hívott, a harmadik helyre vettek fel. 1-2 hét volt az egész, tavaly ősszel.

Mondjuk ahol most vagyok nem fizet valami jól, de 1-2 év múlva, gyakorlattal, már rendes pénzt tudok majd keresni másik cégnél.

Facebookon vannak béres csoportok, ott szokott lenni hirdetés betanítással is (gyakorlat nélkül), a sima álláshirdetéseknél ez ritka.

Ja és Budapest, nyilván nem mindegy.

2018. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nálam a munkaadók a gyakorlat hiányára hivatkoznak, vagy arra, hogy elmúltam már 25 éves és ők ugye csak a 25 év alattiakra kapnak adókedvezményt. Már ott tartok, hogy nem csak bérszámfejtő vagy TB ügyintéző munkakörre jelentkezek, hanem adminisztrációsra is. Eddig az adminisztrációs munkák 60%-áról kiderült, hogy tulajdonképpen biztosítós állások. A többi pedig 6 vagy 4 órás munkaidőben akart alkalmazni. A fizetés meg 8 órás munka esetén 120 ezer nettó, de valahol még ennél is kevesebb, mert csak minimálbért akartak adni. Sajnos nem Budapesten lakok egyébként. Még nem vagyok nagyon elkeseredve, gondoltam hogy nem lesz egyszerű normális helyet találni, de azért jól esne, ha azokra a helyekre ahova nem kellek, legalább egy e-mailben jeleznék, hogy köszi, de most nem keresünk embert. Az első állásinterjúmra az önéletrajzom elküldése után 2 héttel volt. Naivan azt gondoltam, hogy ennél azért korábban behívják az embert. De hallottam már olyanról is, hogy 1-2 hónap után hívták csak be az embert. Jah és az olyan álláshirdetéseket se tudom hova tenni, ahova a feltételek alapján megfelelek, de semmi visszajelzés nem érkezik és 1 hét elteltével újra meghirdetik ugyanazt a pozíciót.
2018. jún. 23. 22:54
 3/6 anonim válasza:
61%

Sok helyről soha. 😁

Ha nem zaklatod őket, hogy te baromira alkalmas vagy az állásra, akkor le se kalilnak. Telített a munkaerő piac.

2018. jún. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy téged ez megnyugtat, de az utolsó hely, ahova jelentkeztem 1-2 órán belül visszahívtak. Szerencsém van, mert hiányszakmában dolgozom(programozó) több év tapasztalat és jó referenciák. Így gyakorlatilag 1 nap alatt tudok állást találni bármelyik fővárosban.


Vidéken már nehezebb, de ott sem lehetetlen.

2018. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az, hogy nálunk pont nem telített a munkaerőpiac. Sopronba lakok, innen a munkavállalóknak több mint a fele Ausztriába jár dolgozni. A munkáltatók meg panaszkodnak állandóan, hogy nem kapnak embert. Így, hogy még a minimálbért se akarják megadni, nem is fognak embert találni. Nyilván nem azt várom, hogy annyit fizessenek, mintha Ausztriába lennénk, de szerintem egy olyan helyre, ahova elvárják hogy felsőfokű OkJ végzettség legyen, a 120 ezer nettót illene megadni. A csoportomból ahol tanultam 46-an kezdtük ezt a szakot,11-en fejeztük be. Szóval még könnyűnek se éppen mondható. De nem baj, addig marad nekem is az ausztriai munka, mert valamiből élni kell. Aztán várok és jelentkezem tovább minden normálisnak tűnő álláshirdetésre, hátha végre szerencsém lesz.
2018. jún. 24. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahova kellettem oda az első interjutol számítva mindig 2-3 napon belül jött a következő info, az első kapcsolat felvételt random 1nap-1het, gondolom az adott cég jelentkezés kezelési stratégiájától fugg. (4-5 hely) ahova nem, onnan 95%-ban választ sem kaptam (30-40 hely)

6+ hónapig kerestem, viszon csak olyat, ami tényleg érdekelt.

2018. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!