Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás irodai dolgozónak...

Diplomás irodai dolgozónak 900-as órabér, semmihez se értő opetátornak 1500-as órabér? Itt tartunk?

Figyelt kérdés

Mondhatja akárki hogy rosszindulatú vagyok, de a tények!

Egy cég, amelynél folyik összszerelelői fizikai szalagmunka operátorokkal.

És van az irodai szekció, ahol diplomás irodisták könyvelnek bérszámfejtenek számláznak adminolnak, szerződést kötnek stb.


Az operátorok kapnak 160.000 nettót, pótlékkal 190.000-et /hó. Vagyis a 1187 (kb 1200-as) órabér. Tudni semmit se kell, 8 általános és kész, operátori munka bárkit felvesznek.


Az irodai fronton 120.000 nettót kapnak, pótlék az nincs, vagyis 750-es órabér.

Elvárás a diploma, lehetőleg szakirányú HR vagy pénzügy, english fluent, office programok, Access, Excel stb. 120-ért.



Az operátori fronton állandó a hiány, hiába a lassan 200-as nettó, lasszóval kergetik az embert.

Az irodai fronton semmi hiány, ha valaki nagynéha elmegy, 100 pályázat érkezik be a hirdetésre. 120-ért....


Itt tartunk?

De miért? Nem értem.


2018. jún. 24. 15:27
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
2018. jún. 24. 19:56
 22/53 anonim ***** válasza:
46%
Én elhiszem, hogy a szám ennyi. Azt nem hiszem el, hogy tömegek dolgoznak piacképes tudással, diplomás munkakörökben ennyiért. Biztos van rá extrém példa, de ez inkább propaganda, mintsem általános dolog. Hozzáteszem, én sem értek egyet magával a közmunkaprogrammal.
2018. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
41%

Ez olyan mint amikor én titkárnői állást hirdettem:

-Bejöttek iskolázatlan, de szerény, rendes, hozzáértő és dolgozni akaró és tudó jelentkezők, 80-120-as nettó bérigénnyel.

-És volt néhány nagyképű jelentkező, "Nekem diplomám van, 180 alatt fel se kelek!" - Akkor aludj otthon b+!


Sajnos divat, hogy érettségi után a gyerek nem akar elmenni dolgozni, hát mit csináljon, elmegy egyetemre, mert ott jó csajok, pasik, bulik, vannak... aztán átdöcögi azt a pár évet, megkapja a diplomáját, és azt hiszi övé a világ mert "kijárta az egyetemet".


Aztán ha még kitartás sincs benne, elmegy Londonba mosogatni - oda aztán kell diploma fiam! :)

2018. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan ezert fikaznak a kerdesemnel, mekkora kamu vagyok. Irodaban nem kapok brutto 300at sem, erre penteken jott egy gyari (!!!) munkas megkereses, igaz hogy 3 muszak, de majdnem 400.000ret fizetnek bruttoban. Milyen propaganda, gyerekek? Jol irtak elottem: kereslet/kinalat!
2018. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

"Azt nem hiszem el, hogy tömegek dolgoznak piacképes tudással, diplomás "


Akkor újra elmondom tán sikerül felfogni. Nem ELHINNI kell... hinni azt nem itt kell!


UTÁNA KELL NÉZNI A hivatalos statnak!

Tessék itt meg lehet nézni....


[link]


jelenleg kb 30.000-en kerülnek alkalmazásra a közfogis programban DIPLOMÁVAL szakterületi munkakörben! 30E diplomás nettó 70.000-ért.

Nem kell elhinni.

Meg kell nézni.

2018. jún. 24. 20:52
 26/53 A kérdező kommentje:

"Bejöttek iskolázatlan, de szerény, rendes, hozzáértő"



Iskolázatlan ÉS hozzáértő. Persze.

Figyelj legalább oda mit kamuzol.

2018. jún. 24. 20:53
 27/53 anonim ***** válasza:
58%
Továbbra sem értem, miért nem mennek el ezek az emberek inkább egy gyárba ennek a min. kétszereséért. Piacképtelen diplomával nem várni kéne a csodát és fillérekért dolgozni.
2018. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

"k inkább egy gyárba ennek a min. kétszereséért. "


Akkor elmondom.


1) mi van ha nincs gyár a közelben?

2) költözzön? Miből? és ami többletet keres azt költse albira és ne maradjon végül még annyi se a zsebben mint előtte?

3) és miből gondolod hogy többet kapna? mi van ha kapna szaros minbért nettó 90-et három műszakban?

és kelne hajnalban a szaros 90-ért?

akkor tényleg inkább a kényelmes közfogi nettó 70-ért.

2018. jún. 24. 20:56
 29/53 anonim ***** válasza:
42%
Gyár mindenhol van, körül kell nézni, de ha neked jó a havi 70 ezer, akkor maradj ott, ahol vagy. Akár hitelt is fel lehetne venni és külföldön dolgozni ennek a 6-7-szereséért (diplomásként gondolom a nyelvek mennek), de a lényeg a kényelem.
2018. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

"diplomásként gondolom a nyelvek mennek"


És ezt honnan gondolod... abban az országban ahol DIPLOMAMENTŐ programot kell indítani mert 100.000 diplomázott ember nem vehette át a diplomáját ert 1 db középfokút se tudtak összeizzadni..


[link]


Másik meg: hitelt? És mire? A nettó 70-es közfogis bérre arra hitelt? és ki ad hitelt hm?

2018. jún. 24. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!