Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás irodai dolgozónak...

Diplomás irodai dolgozónak 900-as órabér, semmihez se értő opetátornak 1500-as órabér? Itt tartunk?

Figyelt kérdés

Mondhatja akárki hogy rosszindulatú vagyok, de a tények!

Egy cég, amelynél folyik összszerelelői fizikai szalagmunka operátorokkal.

És van az irodai szekció, ahol diplomás irodisták könyvelnek bérszámfejtenek számláznak adminolnak, szerződést kötnek stb.


Az operátorok kapnak 160.000 nettót, pótlékkal 190.000-et /hó. Vagyis a 1187 (kb 1200-as) órabér. Tudni semmit se kell, 8 általános és kész, operátori munka bárkit felvesznek.


Az irodai fronton 120.000 nettót kapnak, pótlék az nincs, vagyis 750-es órabér.

Elvárás a diploma, lehetőleg szakirányú HR vagy pénzügy, english fluent, office programok, Access, Excel stb. 120-ért.



Az operátori fronton állandó a hiány, hiába a lassan 200-as nettó, lasszóval kergetik az embert.

Az irodai fronton semmi hiány, ha valaki nagynéha elmegy, 100 pályázat érkezik be a hirdetésre. 120-ért....


Itt tartunk?

De miért? Nem értem.


2018. jún. 24. 15:27
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
32%

39# Akik nem szeretnének tovább tanulni tipikusan azzal áltatják magukat, hogy " ááááhhh ha egyetemre mennék sem tudnék jobban keresni, teljesen értelmetlen stb..."


Ha egy hasontalan szakkal mondjuk Kommunikációs és Médiatudomány szakon másik 5 ezer diákkal végzel az országban, akkor igen ... alig jogos, a felvetés, de ki kényszerít téged és másokat a legesleghaszontalanabb diplomák megszerzésére.


Van kb 5 ismerősöm, aki a fentebb említett szakra ment és mind azért mert oda mert könnyű elvégezni és amúgy ötletük sem volt, hogy mit akarnak.


Ne próbálj meg marginális mintákkal leszolni egy egész társaságot.


8 általánossal van egy limit, hogy mennyit kereshetsz alkalmazotti rétegben. Egyetemi végzettséggel is van, de ott millióknál található nem 200-300 ezernél.


Attól, hogy ismersz olyan béna embereket, akik értelmetlen dolgot tanultam vagy éppen viszonylag normális szakon végeztek, de olyan nyámnyilák, hogy nem tudnak elhelyzkedni a szakmájukban nem jelenti azt,hogy mindenkivel ez a helyzet és minden diplomás nyomorog.


Mondom ... az ilyen hozzászólásokkal csak magatokat nyugtatjátok, hogy "Jó, hogy nem tanultam tovább, mert diplomával is lehetetlen jó keresni, csak egy pici elit réteg az Orbán barátai tudnak jól keresni".


Az ilyen mentalitás miatt nem fogsz soha sem normális fizetést kapni. Vállalkozásról meg ne is álmodj.

2018. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
39%

"hogy "Jó, hogy nem tanultam tovább,"


Én pl pont az vagyok aki tanult tovább és két diploma és mire ment vele? annyira se mint a sarki zöldséges a 8 elemijével.

Ha elmennék építkezésre vödröt trógerolni (de nem megyek) többet kapnék jóval mint a két diplomával.

Ez van.

2018. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a rendszer hibája. Ha valami neked nem megy, az nem azt jelenti, hogy másnak sem.


Ha nem tetszik a kapitalizmus, akkor költött Észak Korreába ... ott még erőssen megy a kommunizmus. Talán ott boldogabb leszel, mert nem csak te fogsz nyomorogni hanem mindenki így nem leszel senkire sem irigy :D

2018. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

" mert nem csak te fogsz nyomorogni hanem mindenki így nem leszel senkire sem irigy :D"


Egyébként tényleg szívesebben élnék a 89 előtti Magyarországon.

Mondjuk a 70-es években. Én akkor még mínusz 20 éves voltam....

de sokkal jobb lehetett. Nem voltak hatalmas vagyoni különbségek mindenki volt iylen olyan állásban, kapta a minimálisan eltérő bérét (kiv a politikia elit) az ügyeskedésnek fusinak kis tere volt-nem volt sokkal jobb??

2018. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Azért talál 120ért diplomást, mert a dolgozó 8-16ig ül bent az irodában hétfőtől-péntekig, azt mondja ennyiért ez ok, de ha 3 műszakban kéne dolgozni hétvégén is, akkor ő se mozdulna meg ennyiért.

Mondjuk attól is függ hol járunk, mert itt keleten a 120 nettó irodai munkára már jónak számít (sajnos). Mert ha valaki elmegy 10 másik van a helyére, aki örül ennek a pénznek, szabad hétvége és lehet vagizni, hogy officer.

A fizikai gyári melósnak meg se éjjele, se nappala, se hétvégéje, se családi élete, így őt csak a pénzzel lehet motiválni.

2018. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

"de ha 3 műszakban kéne dolgozni hétvégén is, akkor ő se mozdulna meg ennyiért."


Ez van. Nekem is ha azt mondanák álljak fel a székből és menjek el 3 műszakba trógerolni hajnalozni éjjelezni hétvégézni és kapok 30-al többet ezért-kösz nem....

akkor inkább maradok itt a sima egyműszakban a szabad hétvégémmel.

2018. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

44# Lol mondom, hogy tetszene neked ha mindenki szegény lenne :) Ezt hívják irigységnek.


Amúgy ha tanultál történelmet, akkor tudod, hogy az a rendszer csak elég erős hitelekkel volt fenttartható rövid ideig. Ha kicsivel tovább folyt volna most ételjegyekért állnák soba minden hétfőn.

2018. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

"Lol mondom, hogy tetszene neked ha mindenki szegény lenne :) Ezt hívják irigységnek."


Múltkor volt a tvben egy összeállítás és 10ből 8 ember (aki már élt akkor) azt mondta ha tehetné visszamenne akkorra... nem érdekes?


Az én szüleim lakás 1 lakás 2, telek, telek ház, kocsi kocsi 2, lakókocsi-ezt összehozták úgy hogy fater gyári melós anyám óvónő!

Na most hogy hozza ezt össze egy hasonló házaspár?

Sehogy. Egy kutyaólat se tudnak összehozni.

2018. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Oké, de a rendszer fentarthatalan volt és elnyomata az innovációt.


Ha limitálva van a növekedés, akkor nem akarok nőni. Az az nem akarom feltalálni az Iphonet, tovább fejleszteni a számítógép stb...


Óriási metális zavart jelez ha valaki egy visszamaradott fentarthatatlan rendszert akar és minden nála jobban teljesítőt meglincselni.


Ilyennel nem lehet beszéni sem.


Látom annyira új a gyakoris fiókod, hogy még % sincs a neved mellet. Ez egy általános ismertetője a trolloknak, akiket letíltottak és újra kellet regisztrálniuk. Lehet egy 12 éves vagy, aki otthon szórakozik mert nyáriszünet van vagy egy 40 éves kilátástalan helyzetben lévő, aki csak így tud örömet szerezni magának...


Szerintem előbb a saját környezetedben nézz szét. Az ilyen embereket őszintén sajnálom.


Én lebetegedtem és most itthon fekszem, nekem van időm, de ezt már tényleg értelemetlen folytatn. Ha alap tényeken nem lehet vitatkozni.

2018. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

"Szerintem előbb a saját környezetedben nézz szét. Az ilyen embereket őszintén sajnálom."


Ott nézek körül hidd el. És mást se látok csak szarul fizetett tanult (igen, tanult) már nem fiatal embereket akik foggal körömmel kénytelenek ragaszkodni a szarul fizetett no name kis álláskáikhoz mert ha netán elküldenék őket, akkor az isten irgalmazzon nekik hova mennének sehova max a közmunkába.

Mást én nem látok csak ilyet kezdve magammal.... tessék körbenéztem!

2018. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!