Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fordító szeretnék lenni,...

Fordító szeretnék lenni, rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz munkát találni, dögre keresem magam vagy felkopik az állam vajon? A kettő között valahol nem lenne rossz, de eléggé félek ettől a pályától. Máshoz lusta vagyok.
2018. jún. 29. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem látok a jövőbe, de nem alapoznék erre a szakmára: igaz, hogy pocsék minőségben, de már működik a Google fordító - szerintem pár év és a fordítás nagy része a digitalizációnak köszönhetően interneten fog zajlani.

Már most is van olyan program, aminél, ha elmondod magyarul a szöveget és veled szemben egy kínai áll, akkor le tudja fordítani kínai nyelvre a beszédedet és azt adja tovább, kínaiul.

Jó, tudom, a könyveket is "eltemették", mégis "élnek", Hála Istennek - de nem lehet tudni a jövőt...mi megy, mi marad...?

2018. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Máshoz lusta vagyok. =hát, ez pont nem az a munka, hogy a fordítás elkészüljön magától. Szóval kőkeményen dolgozni kell, sokszor görnyedni a százoldalak felett, ahol egy mondat nem egyszer tíz soros, vagy épp hússzorosan összetett
2018. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1: a Google Fordító szerintem belátható időn belül nem váltja le az embert, ha így lenne, az ellen országonként sokezer, összességében világszerte pedig sokmillió ember tiltakozna, mi lenne a világgal ennyi munkanélküli mellett?
2018. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Biztos, hogy nem fogja leváltani a digitalizáció a fordítást. A nyelv változik velünk.

Meg valakinek tudnia kell az adott nyelven hogy kész legyen az adott tolmácsolóprogram, nem?

2018. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!