Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diplomás munkaerőnek...

Egy diplomás munkaerőnek miért csak a közmunka jöhet szóba ha elküldik?

Figyelt kérdés

Ismerősöm diplomás ember állami hivatalban, júl 1-el mehet ahova akar. Leépítették a hivatalt 40%-kal.

És az első dolga volt mikor megtudta hogy rohant a közmunka programba jelentkezni. Még el se küldték akkor, csak tudható votl hogy elküldik és már sikított és rohant hogy a havi 57.000-et fizető „álomállásra“ jelentkezzen.

De vajon egy diplomás bőven nem pályakezdő embernek miért az az egyetlen gondolata hogy közmunka? Más miért nem jöhet szóba? És még ide se biztos hogy bekerül egyébként, van aki fél éve ácsingózik rá és nem került be.


2018. júl. 1. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló kamu.
2018. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Diplomásként nettó 70-et kapna havonta közmunkán (persze az sem egy fényes összeg), egyébként ennyit ér akkor a diplomája a munkaerőpiacon. Milyen végzettsége van?
2018. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen nem létezik.

Diplomás nem megy közmunkázni, max ha valaki zsákfaluban lakik és nem hajlandó sem ingázni,sem költözni.


Nálunk, (Nyugat-Magyarország) diplomást még nem láttam betanított munkát végezni vagy közmunkázni.

Olyat már igen, hogy csak középfokú végzettséget igényelő állásba vették fel, de később kapott rendes diplomás pozíciót.

2018. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Diplomás nem megy közmunkázni, max ha valaki zsákfaluban lakik és nem hajlandó sem ingázni,sem költözni."



Hahahahahhahahahahahaha!!!!!! Jelenleg sokezer diplomás ember (!!!KSH!!!) van a közmunkaprogramban!

Troll vagyok? Nem hiszed el? Nem kell elhinni. Utána kell nézni!

Tessék:


[link]


Bár már nem lehet diplomával rendelkező regisztrált munkanélkülieket kétkezi közmunkára kötelezni, továbbra is több ezer diplomás vállal közmunkát, főleg kulturális területen. Sokan vannak, akik szakirányú végzettségüknek megfelelő feladatokat látnak el megalázó fizetésért.


tessék

[link]


tessék

Diplomás közmunka éhbérét: "Kultúrkubikos vagyok ötvenezerért"

[link]


Két diplomám van, három nyelven beszélek, közmunkás vagyok

[link]


[link]


Egy dunántúli intézmény talán rekorder ebben a műfajban. Egyszerre mindjárt három, felsőfokú végzettséggel rendelkező közmunkást is foglalkoztatott. Volt köztük tanár, bölcsész és egy PhD-fokozattal rendelkező egyetemi oktató is.



Na akkor várom a reflexiókat!


mert ezt mind ugye én találom ki. Ugye?

2018. júl. 1. 13:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, van ilyen sajnos, jellemzően bölcsészdiplomások körében (engem is többször ki akartak már közvetíteni ilyenre). Bár aki tényleg beszél három nyelvet, az nem értem, miért nem tud elhelyezkedni a munkaerőpiacon.
2018. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
ez megint a munkaögyi troll.....
2018. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rájöttem, ettől függetlenül a jelenség, amiről ír, létezik. Bár szokás szerint megint nem egyértelmű, mit is akar konkrétan megtudni a kérdésével.
2018. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Bár már nem lehet diplomával rendelkező regisztrált munkanélkülieket kétkezi közmunkára kötelezni, továbbra is több ezer diplomás vállal közmunkát, főleg kulturális területen."


Nálunk irodán is voltak szép számmal, most mindet kitették, az új programban nem adott nekik közvetítőlapot a munkaügyi, már önként sem vállalhatják.

2018. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kulturális közfoglalkoztatás azért nem ugyanaz, mintha söprögetni megy valaki az utcára...
2018. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"kulturális közfoglalkoztatás azért nem ugyanaz, mintha söprögetni megy valaki az utcára..."


Nem, még annál is rosszabb!!! Gondold el, X ügyintéző vagy egy vidéki kis önkormányzatnál. Csinálod a munkád a kemény 120 nettóért. És akkor kitesznek, de csak papíron tesznek ki, és áttesznek kult közfogiba ahol is uazt a munkát csinálod uott uabban az időben-de immár nettó 70-ért!

És nem mondhatzs nemet, mert hova mész. Ha nemet mondasz akkor nincs ez se, és akkor marad a négy fal bámulása otthon 0 ft-rét.

Na hogy tetszik?

Ez megy vagy 5 éve a közszférában!!

2018. júl. 2. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!