Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esélyek Mechatronikai - PLC...

Esélyek Mechatronikai - PLC programozó mérnökként Nyugat-Európában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem igazán találtam más fórumokon hasonló helyzetben lévő emberek írásait, hátha valakinek van közelebbi információja ne adj Isten tapasztalata.

Jövő (2019) év elején végzek BSc-n (27 évesen) Gépészmérnökként(igazából mechatronikai, elég összetett, mert a szak megnevezése el tér a tematikától).

Nappalin kezdtem és egyéb okok miatt át tértem levelező tagozatra, így mire oda jutok, gyakorlatilag több mint 2év releváns szakmai tapasztalatom lesz tervező munkakörben. Angol nyelv elég jól megy, napi szinten használom, sajnos csak passzívan (olvasok, videokat nézek stb), de németet nem tanultam sosem, bár nagyon szívesen tanulnám.

Tervem a végzés után a külföldre költözés, elsősorban Németország, vagy Svájc. (akkor már a feleségemmel :) ) és ott el kezdeni - folytatni (?) az életet. Én gépészmérnökként, ő pedig élelmiszer mérnökként (MSc). Nyelvvel szintén az a helyzet nála, mint nálam.

Én mindenképp PLC programozói, vagy valami automatizálási területen szeretnék elhelyezkedni, a párom rugalmasabban gondolkodik, ő más területen is ki próbálná magát. :)


A kérdésem az lenne, hogy akinek van tapasztalata, esetleg információja, mégis mennyire tűnik elrugaszkodott ötletnek ilyen nyelvtudással a külföldre költözés és milyenek a kilátásaink? Valóban nem kell kintre mérnök? Hallottam ilyet is. Én úgy gondolom kint talán hamarabb biztosíthatnánk magunknak biztosabb anyagi hátteret mint itthon, tévednék?


Köszönök szépen minden hozzászólást és bocsi a sok zárójeles hozzáfűznivalóért. :)



2018. júl. 2. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,


a PLC programozói állás Németországban eléggé keresett dolog, gépészmérnöki diplomával egész sokra lehet jutni a jobban iparosodott tartományokban (Baden-Württemberg, Bayern).


Viszont a német nyelvre szükséged lesz ha a szakmádban szeretnél dolgozni, igaz hogy a legtöbb (50 év alatti) német érti és beszéli az angolt, de ők otthon vannak saját országukban és ilyen munkakörökben elvárják, hogy beszéld a nyelvüket.


Jövő év elején végzel, nyilván most államvizsga meg egyéb dolgok, de ez akkor is még fél év, és ha már csak heti 1-1 órában elkezdenéd tanulni a nyelvet már az nagyon sokat segítene. 27 évesen még mindig könnyebb nekiállni mint 40-50 éves fejjel.


Aztán az már más kérdés, én lassan 6 éve dolgozok mérnökként Stuttgart mellett és elég biztos nyelvtudással jöttem ki, de a sváb nyelvjárásból amit a kollégaim nagy része beszél a felét nem értettem, kellett kb. fél év mire hozzászoktam. Bajor nyelvjárás ugyanez...


Úgyhogy hajrá, én tanácsolom a nyelvet sokkal könnyebb az élet ha érted mit beszélnek körülötted és nem csak munka miatt, albérlet intézése, bolt, bank, orvos, autószerelő stb... ide mind kell a német.

2018. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!