Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szegeden mennyit keres egy...

Szegeden mennyit keres egy kezdő programozó?

Figyelt kérdés
Ha én elvégzem Szegeden a mérnökinformatikus szakot akkor érdemesebb Szegeden válogatni az állások között vagy inkább Pesten jobban megéri a fizetés szempontjából?

2018. jún. 20. 01:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte szerintem Szegeden jobban pár év tapasztalattal inkább Budapest, de mindenhol vannak kivételek. Vannak cégek akiknél nincs különbség a szegedi és pesti fizetés között. Az emberek mindig azt mondják Pesten drágább a megélhetés (albérlet mindenképpen). Szegeden is lehet többet keresni néhol mint Pesten, de Pesten is van olyan hely ahol kezdőként is nagyon jó fizetést lehet kapni. Tudás, cég, szerencse függő.


Sok sikert a mérnökinfóhoz. :D

2018. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Éppen most kezdtem dolgozni Szegeden az egyik vállalatnál ahol c/c++ nyelven kell programozni. Próbaidős juniorként indulok. Halál pontosan nem akarom megmondani neked mennyi de olyan 140-170k közötti nettó val indulok. A diploma megléte nem befolyásolja a fizut csak kis mértékben ha már az MSc is megvan. (legalábbis ahol én vagyok). Konkrétumokat nem mondtak hogy a fizetésem hogyan fog több év alatt alakulni így ez számomra is homály.


Csak az ismerőseim révén tudom majd én is kideríteni hogy mennyire fognak itt jól megfizetni vagy kihasználni.


Nagyobb vállalatoknál pl EPAM kb olyan nettó 180k tól indul talán. De alapjáva véve ez a nettó 140-200k közötti sáv igaz Szegedre tudomásom szerint.


Szintúgy mérnökinfós vagyok. Viszont én sem értem hogy miért nem közlik a fizetéseket a vállalatoknál pedig ha beírok a google-ba egy állást ami külföldön van kapásból lehet látni hogy a fizetés az kb mennyi csak itt MO-n nem.


Az hogy Pesten jobban megéri-e az jó kérdés. Szerintem lehet hogy igen de ott ugyebár csak a lakásra rámegy havi több mint 110k (ami csak egy luk) és még kaja meg ilyenekről ne is beszéljünk. De talán... Viszont nem akarok butaságot mondani. Annyi viszont biztos hogy igaz hogy ott jóval nagyobb a választási lehetőség munka terén.


A fizetések viszont engem is érdekelnek. Én is csak onnan tudok valamit hogy fórumokat olvasgatok meg haverokat kérdezgetek.

2018. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1:Egyetértek,viszont általánosságban szerintem Pesten egy kezdő többet keres mint Szegeden egy kezdő,már a második válaszoló válaszából is gondolom.

Mindenesetre köszönöm a jókívánságod,szükségem lesz rá :D


2:Őszintén szólva elképedve olvastam,amit írtál.Én abban a hitben voltam,hogy alsó hangon egy kezdő programozó 250e ft-ot megkap. Sose gondoltam volna,hogy 170e Ft-al kiszúrják az ember szemét ebben a szakmában.

Mindenesetre tényleg remélem,hogy jóval megfogják emelni a fizudat.


Esetleg megtudnád mondani,hogy próbaidő után mennyire emelik a fizetésed?(Nettóban)

2018. jún. 20. 18:45
 4/22 anonim ***** válasza:

első vagyok, cégfüggő


Epamnál 180al kezdesz, de gyorsan növekedik a fizetésed pár év után, mig pl egy Evosoftnál 300nettóval kezdesz, de az nem is fog emelkedni utána csak keveset. Océ, NNG 250-280 a kezdő, de persze nem szabad elfelejteni a plussz dolgokat és munkakörülményeket is (cafiteria, bónusz, céges élet, hangulat, vezetőség).


Lehet, hogy egy ilyen multisnál "csak" 250-et kapsz, de mindent kiszámolva lehet jobban jön ki, mint egy kisebb cég ahol 320at. Illetve lehet elcsépelt, de sokat számit, hogy milyen a munkahely. Személyszerint inkább kapok pár tizezerrel kevesebbet és nem kell megszakadnom (persze kell dolgozni, de nem vernek korbáccsal :D), szivesen járok be dolgozni, mint a nagyobb fizetés.


NEM SZABAD 140ért elmenni fejlesztőnek, ne vicceljünk már :D 180 a legalja, de azt is csak egy epamtól mert ott sokat tanulhatsz

Indoklás: Szegeden gyakornokként Océ, Logmein, GE, NNG, kisebb cégek (kivétel a CAS) nettó 1000 forintot fizetnek diákoknak óránként LEGALÁBB, ha csak ezzel a gyakornoki bérrel számolsz 160*1000 az 160.000 ft nettó (persze itt nincs cafiteria meg ilyenek), de Océ ennél több, NNG meg még ennél is többet ad, tehát gyakornokként 200 körül kapsz, ha annyi órát dolgozol a hónapban.


tipp: glassdoor.com -on lehet anonim adatokat olvasni cégekről, fizetésekre bár nyilván Szegedről nincs sok infó, de Budapestre már egész jó.


Szegedet nem lehet Pesthez hasonlitani, ott tényleg annyi lehetőség van, hogy másnapra már van munkád (persze tapasztalattal), Szegeden azért nincs ennyi lehetőség :D Van maximum 10 darab >50 fős cég (egyedül epam van 350 körül), meg a többi kicsi 5-10 fős cégek. Budapesten meg multi multi hátán. Pénzügyi cégek (Morgan, Blackrock), Cloudera, Logmein, Epam, NNG, Evosoft, IT services, Prezi, Nuance telekommunikációs cégek, igazából végtelen lista lehetne :D

2018. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok


Na jó pontosítok mivel úgyse tudja senki sem melyik vállalatról beszélek meg kivagyok :D


Szal kb minden juttatással együtt (kafetéria)olyan nettó 150k kapok juniorként végzős egyetemista hallgatóként. (még nincs meg a diploma).


Hát hogy a fizetés az hogyan változik az jó kérdés. Ha olyan van akkor pár hónap múlva leírhatom neked ha eszembe jut. De olyan mintha semmit sem emelnének a próbaidő után vagy passz. Rákérdeztem direktbe "Hogy próba idő után is ennyit fogok kapni" és erre csak egy homályos halandzsát kaptam. bla bla bla lassan megy kommunikáció a külföldiekkel bla bla bla általában 0,5% al emelkedik évente a fizetés bla bla bla.


Annyit tudok hogy mivel a külföldön van a vezetőség így a fizetés tekintetében lassan megy a kommunikáció és én sem kaptam választ. Az elméletem az volt még mikor jelentkeztem hogy mivel alapból külföldi a cég így nyilván jól is fog fizetni de...


Nem tudom kissé elbizonytalanodtam mikor aláíratták velem a szerződést. A másik diplomás kezdő is pontosan ugyan annyit kapott mint én és mondták hogy a diploma sem sokat változtat a későbbiekben a fizetésen. Közepes méretű egyébként a vállalat itt MO-n meg kevesebb mint 10 emberből álló telephelye van. Amivel foglalkoznak ott meg nincs relatíve konkurenciájuk.


Én sem szívesen dolgozok ennyi pénzért de nagyon kevés a mérnöki meló Szegeden én meg ezért jelentkeztem mérnökinfósnak hogy nyilván azzal is szeretnék később is foglalkozni :D Web fejlesztő meló az van bőven de mérnökös az ahh... :S


Lehet hogy kihasználnak. Bár ez egész MO-ra igaz. Csak szerencsétlen összeszerelős olcsó munkaerőként tekintenek ránk.


Arra jó hogy a tandíjat kifizessem illetve szerencsére pont jó helyen is van ami nekem még annyira sem mind1 mivel napi 2,5 órát még buszozással töltök szal ha még a helyi közlekedéssel is kínlódnom kéne akkor...


Nem tudok rá mit mondani. Ha már egy 250-300k-t el tudnék érni néhány év alatt 3-5 év akkor elégedett lennék talán. De semmit sem mondtak így baromi bizonytalan az egész.


Legalább a munkaidő az rugalmas meg baráti a társaság viszont ha nem leszek normálisan megfizetve vagy nem adnak erre utaló jeleket hogy ez később változni fog akkor megpróbálok váltani.

2018. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Azért nettó 180k alatt a fizetés szánalmasnak mondható, főleg ha juniori pozícióról van szó. Annó kezdő juniorként én kb. nettó 210 - et kaptam egy meg nem nevezett cégnél, de őszintén az sem egy óriási összeg. Amit tudni illik az az, hogy Szegeden borzalmasak a fizetések, ahogy azt kollégámmal szeretjük megfogalmazni felettébb kúltúrált módon: "szaré hugyé dolgoztatnak" legtöbb helyen. Őszinte leszek: én 200k alatt a helyedben akármilyen más munkát elvállalnék (ha nagyon szűkös a pénz) de fejlesztői állást nem, mert az már megalázás
2018. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ötösre reagálás:


Nem felvágásként, de én diploma nélkül(folyamatban, végzős vagyok) 8 hónap gyakornoki "tapasztalattal", de cafiteria-val együtt 300 nettóval kezdtem Szegeden. Normális vezetőség, kollégák és rugalmas munkaidő.


Egyébként meg ha C++ os tapasztalattal elmész Evosofthoz vagy NNG-hez akkor 300 alatt nem fogsz kapni kezdőként szerintem. Van olyan ismerősöm aki Evonál nulla tapasztalattal 300at kapott. Menj el interjúra(ebben semmi gáz nincs, hol felméred a piaci értékedet) aztán ha adnak ajánlatot gondolkodj el rajta vagy mondd a cégednél, hogy amott kétszer annyit adnak, de ha ők megadják akkor szivesen maradsz. Epamnál kb csak igy kaphatsz fizetésemelést.

2018. júl. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#5 ös vagyok.

Következő hónapban letellik a próbaidőm és akkor kiderül hogy mégis mennyi az annyi. A munka jelenleg kifejezetten könnyed de fizetésre nagyon kíváncsi leszek mivel ami új feladaton dolgozunk abban kifejezetten sok profit lehet.

A cég is jelentős bővülésen esik át. Majd leírom mi a történet vége :)

2018. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Rendben köszi ,mar kíváncsi vagyok !:D
2018. szept. 7. 21:25
 10/22 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok


Letelt a próbaidőm... 165k-t keresek nettóban minden fossal együtt meg az utazásomat fizetik ennyi :D

2018. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!