Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri bírónak tanulni itt...

Megéri bírónak tanulni itt Mo. -on vagy inkább jobban megérné, ha nemzetközi jogásznak tanulnék? Melyik mennyit keres körülbelül? Melyik helyen lehetne jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék bíró lenni, de azt hallottam, hogy odáig nagyon nehéz eljutni és jogásznak egy fokkal könnyebb lenne tanulni (persze nem azt mondom, hogy nekik kevesebbet kellene tanulni/dolgozni vagy lebecsülném őket, sőt nagyon tisztelem a jogászokat és felnézek rájuk).

2018. júl. 3. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Mindkét szakma telített, és kihalásos alapon működik. A mostani iszonyatos túlképzés miatt nagyjából 20 évig nem lenne értelme jogászoknak diplomát adni, ha azt szeretnék, hogy mindenki el tudjon helyezkedni.
2018. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban túlképzés van, mivel lassan már minden egyetemnek engedik, hogy legyen jogi kara, minőségtől függetlenül, ráadásul levelezőn is engedik, hogy valaki elvégezze. Azonban ha valóban jó vagy (az egyetemet jó eredménnyel elvégzed, igyekszel tudományos munkát végezni illetve gyakornokoskodsz) van hozzá adottságod, kitartásod, alázatod bizonyára lesz állásod. Ahogy az egyik nemzetközi ügyvédi irodánál mondták nekem, sokan végeznek jogot de az igazán jók ritkák és ők őket keresik.

Bíróságnál versenyvizsga van és több év mire bíró leszel, nem leszel túlfizetve mivel állami szféra. Nemzetközi jogász alatt pl. EU-nál szeretnél dolgozni vagy nemzetközi ügyvédi irodára gondolsz? Nagyon jól kell tudni a szaknyelvet a piaci szférában, többet tudsz keresni ott.

2018. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ügyvédi irodára gondoltam, de igazából ami sikerül.
2018. júl. 4. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy megy, hogy bírónak vagy nemzetközi jogásznak tanul az ember. Ötéves jogászképzés aztán utána mész ahova szeretnél. Ha bíró akarsz lenni, akkor bírósági munka és három év után szakvizsga majd kezdhetsz felmászni a ranglétrán. Az meg, hogy nemzetközi jogász elég tág fogalom de én abban nagyobb potenciált látok. Ott elsősorban vagy az EU-nál vagy valami vállalat nemzetközi osztályán kell kutakodni de szerintem érdekesebb és jobb is mint egy bíró.


Akik meg azt mondják, hogy a jogász szakma telített nem igazán tájékozottak. Ha van egy csöpp esze az embernek simán leakaszt baromi jó állásokat. Szinte az összes ismerősömnek egyetem után két héten belül lett állása...

2018. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!