Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bemegyek a NAV-hoz, utánané...

Ha bemegyek a NAV-hoz, utánanéznek nekem, hogy tényl3g be vagyo-e jelentve egy cégnél?

Figyelt kérdés

4 hónapja alkalmi melóm van csak, természetesen ugyanúgy 20 napokat dolgozok a 15 nap helyett, a fizetésemet is számlára kapom, de a 4 hónap alatt semmi igauolást nem kaptam, hogy is vagyok bejelentve, hány napra egy hónapban.

A NAV ügyfélkapun semmit nem írnak...


2018. júl. 5. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg tudja.

Az ügyfélkapun belül hol nézted?

2018. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy bejelentve, egyszerűsítettel dolgozol, nem munkaszerződéssel
2018. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyszerűsített foglalkoztatást is be kell jelentenie a munkáltatónak a 18T1042E-n a munka megkezdése előtt. A kifizetésről pedig a következő hónap 12-ig adatot szolgáltat.
2018. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebev, szolgáltatások menüben az összes lehetőséget átnéztem, a táblázatokban semmi adat :(
2018. júl. 5. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne táblázatokat nézd az EBEV-ben, hanem a járulékadat kivonatot kérdezd le.
2018. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alkalmi után milyen járulékot mégis? Vagy gondolod, hogy a plusz 5 napra bejelentik?
2018. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint már írtam, az egyszerűsített foglalkoztatást bejelenti a munkáltató, majd adatot szolgáltat a kifizetésről minden hónap 12-ig a NAV.nak.

A járulékadat kivonatban (ellentétben a nevével) nem csak a levont járulékokat tüntetik fel, hanem minden kifizetést ami kifizetőtől (törvényi értelemben vett kifizető, mielőtt ebbe is belekötnél) származik.

A munkabéren kívül megnézheted, hogy az adott hónapban melyik kifizető (kérdező esetében az adott cég) milyen jogcímen, milyen időszakra/időpontban, mekkora összeget fizetett ki, függetlenül attól, hogy az adott kifizetésből kellett-e vonnia járulékot, vagy adóelőleget.

Egyszerűsített foglalkoztatásnál a foglalkoztatás napjait, a kifizetett összeget és az EFOhoz tartozó közteher összegét.

Nem gondolom, hogy 5 napra munkaviszonyra bejelentené, de az adatok megtekintése szempontjából ez lényegtelen is, mivel akár 1 napos alkalmi is szerepel a járulékadat kivonatban. Mivel a fizetését számlára kapja a kérdező, biztos, hogy be van jelentve valahány napra, mert egy cég sem olyan hülye, hogy fekete pénzt utalgasson a bankszámlájáról.

2018. júl. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan, hagyjátok már. A kérdező is fütyül rá, mit írtok, egy köszönömöt nem böffentett ki.
2018. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

Sikerült letöltenem a járulékadat kivonatot, be vagyok jelentve rendesen, csak áprilisban vagyok 9 napra, a többi hónap 15 nap!

9 napra is ugyanannyi fizetés kaptam mint 15 napra, jövőre tuti kell majd adót fizetnem :(

2018. júl. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!