Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Távolsági Buszbérlet a munkált...

Távolsági Buszbérlet a munkáltatónál hogy működik?

Figyelt kérdés
Munkáltatómmal úgy egyeztünk meg hogy az első havi távolsági buszbérletemet megveszem magamnak, majd fizukor ő ezt vissza utalja nekem, de a 2. havi bérletet is saját zsebből álljam de még fizu se kaptam szóval kb 2 havi bérletem 60.000 Ft. másoknál is így megy h saját zsebből és majd utaljak, vagy ide adja kp-ba a pénz és vedd meg magadnak a bérletet ? mind ezt számlával igazolom.

2018. júl. 6. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen, elég általános az utólagos térítés, főleg mivel számlával kell igazolni, anélkül nem adómentes. Ezt nem akarja kockáztatni.
2018. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így működik. Én megveszem, utána fizetik ki úgy, hogy a bérletet le kell adnom. Számlát nem kérnek. Tehát nem tud előre fizetni rá, hisz előbb neki kell leadnom az előző havi bérletet.

Viszont az utóbbi időben szerencsére nem a fizetésemmel együtt kapom, hanem hó közben utalják a pénzt, tehát addigra a számlámon van már az előző havinak az ára, mire a következő havit megveszem, de évekig a következő fizetésemmel kaptam.

2018. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem kell számlával igazolni. Következő hó elején elég leadni bérletet, így is adómentes.
2018. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy megy, hogy le kell adni a lejárt bérletetet plusz az új bérlet fénymásolatát. Így az első alkalmat ki kellett bírni.
2018. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, másik kérdésem hogy ha veszek egy teljes havi bérletet, de két hét után fel mondok a cégnél, akkor buktam a pénzem , nem térítik vissza a bérlet árát?
2018. júl. 7. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván buktad.
2018. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gyere hozzánk!! nálunk ilyen gondod nem lesz nem kell leadni semmit, nem is térítenek semmit, leszarják. megmondják döntsd el megéri -e itt dolgozni úgy is ha a bérletet magad veszed, ők egy fillért nem adnak hozzá.

Hogy erről jogsazbály is van az se érdekli őket, megmondják ez van nem tetszik ott az ajtó.

2018. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!