Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki jelentkezik egy...

Ha valaki jelentkezik egy jobb állásra, leellenőrzi a munkavállaló a tanulmányait, végzettségét? (többi lent)

Figyelt kérdés
Itt konkrétan arról van szó, hogy nincs felsőfokú végzettségem, de jártam egyetemre mondjuk 1 évet, leellenőrzik-e, ha azt mondom, 2 évig jártam.

2018. júl. 8. 07:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kétlem. Attól még hogy jártál valahova, nem leszel túlképzett. Ahhoz el is kell végezni!

Ezzel az erővel azt is feltüntetheted, hogy kocsmába jársz. Pont ugyanannyit ér.


Egyébként 1 évet feltüntetni hülyeség, 2 évet feltüntetni meg szánalmas. "Túl volt a felén (bsc szintnél) és mégis otthagyta!" :O - reakciót vált ki.

2018. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
10, ezt mondd annak, aki nem vett fel. Lehet, nem a túlképzett a jó szó, ő ezt mondta. A legalacsonyabb szintű állás volt, amihez semmi nem kell. A legtöbb helyre kell diploma, de én is ismerek olyat, ahova mindenféle embert felvehetnek, akár olyat is, aki a legalsó szinten volt sokáig, ezért tapasztaltabb. Volt, hogy buszvezetőt vettek fel... Nem hiszem, hogy szánalmas lenne bekerülni egy-két nehéz szakra, de azt aláírom, ostobaság nem elvégezni őket.
2018. júl. 8. 09:12
 13/32 anonim ***** válasza:
88%
#12: akkor az lehetett, hogy már az érettségi sok volt oda, azért nem vettek fel, amiatt voltál túlképzett. Hidd el, nem elvégzett iskola miatt nem mondják, hogy túl képzett vagy, hiszen nem szerezted meg azt a képzettséget!
2018. júl. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell megemlíteni az egyetemet, mivel nem fejezted be. Egy jobb helyen az számít, hogy van-e papír vagy sem. Ha nincs, akkor felesleges feltüntetni, ha pedig attól félsz, hogy túlképzettnek tartanak (azzal az 1 évvel, amit kb sehol se vesznek figyelembe), akkor se beszélj róla.
2018. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
De, mint írtam párszor, ismerek olyan helyet, ahol ez számíthat. Hiszen bárkit felvehetnek. Sokaknak nincs diplomája sem, akiket felvettek. És abból, hogy milyen szakok ezek, lehet következtetni az illető szellemi képességeire, és érintheti a szakmát is.
2018. júl. 8. 09:36
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem kell megemlíteni az egyetemet... Mindent meg kell említeni, ami előnyt jelent. Sokszor kamuzni sem árt. Bár mivel nem végeztem el, előnyös letagadni, mivel valóban enyhén szólva "túlképzettnek" számítok. Olyannak, aki nem illik oda a képességei alapján, aki simán elvégezhetne bármit, és később sokkal jobb munkahelyekre vennék fel.
2018. júl. 8. 09:39
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

#15: milyen képességekre gondoltál? Arra, hogy mit nem tudtál elvégezni?

Volt pozíciómban sokat interjúztattam. Ha valaki beleírta el nem végzett iskolát, mindig rákérdeztem, miért nem fejezte be? Illetve tervezi-e a befejezést?

2018. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A be nem fejezett egyetem inkább link hozzáállást bizonyít vagy határozatlan személyiséget, nem pedig magas szellemi szintet..
2018. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
96%

", lehet következtetni az illető szellemi képességeire"


Hogyne lehetne! :) Arra hogy milyen hülye, hisz nem tudta elvégezni.

De ez a kommentjeidől is lejön. Csak hajtod és hajtod a magadét és nem fogod fel, hogy nincs igazad.

2018. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Bizonyos helyeken nem jó ezt megemlíteni. Még azt sem, hogy tervezek felsőoktatási intézményben tanulni. Irigykednek, könnyen otthagyhatom őket, van, ahol többet kell fizetniük, ha van diploma. Hogy is mondjam, bizonyos képességek, tudás kell ahhoz, hogy valaki egy nagyon erős szakra kerüljön be, mindegy, hogy elvégezte-e vagy sem. Bár úgy tűnik, sokak képességeit meghaladja ennek belátása. Egy majd maximális pontszámmal felvettet nem szívesen vesznek fel pl. takarítónak. Nem illik oda, és könnyen elmehet később, mert jobbat találhat.
2018. júl. 8. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!