Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek a munkapiaci lehetősé...

Milyenek a munkapiaci lehetőségek jelenleg egy 36 éves nő számára, aki adminisztrációs munkát keres?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, olyanok véleményére, akik jelenleg hasonló munkát keresnek, vagy a közelmúltban kerestek.


Felmondást tervezek a munkahelyemen, sajnos meg kell lépnem mindezt, lassan az egészségemet veszélyeztetem.


36 éves nő vagyok, egy üzemben vagyok üzemi adminisztrátor, afféle mindenes. 165.000 Ft-ot keresek, németet alapszinten beszélem és inkább írásban. Mit gondoltok, egy magamfajta milyen gyorsan talál hasonló munkát, illetve ez a bér reális jelenleg a munkaerőpiacon?


2018. júl. 15. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, az ország mely részében vagy?- azért az is nagymértékben meghatározza...

Az ország keleti részében a nettó 165 nem egy rosz pénz, a nyugati részében nem igazán jó.

Bár "elvileg" munkaerőhiány van, azért gyakorlatilag nem olyan könnyű egy irodai munkára bekerülni - főleg, ha nincs ismerősöd.

Javaslom, hogy mielőtt felmondanál, kezdj el nézekődni az állásportálokon, van-e a környezetedben hasonló munkaerőre igény. Ráadásul még így is megtévesztő lehet, mert van, ahol kint van a hirdetés (mert mondjuk kötelező), de aztán benyomnak egy ismerőst.

2018. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komárom és köszönöm válaszod!
2018. júl. 15. 11:43
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Az igazat akarod hallani? A béred gyenge, de szinte nulla esélyed van a munkaerőpiacon nőként 36 évesen, csak olyan helyen, ahol nem találnak embert, és minimálbérért dolgoztatnak. Csak úgy lépj, ha fixen meg van az új hely, mert hónapokat tölthetsz munkanélkülin. A FIDESZ égisze alatt a 30-on túli munkaerő öreg. Ezt vésd az eszedbe.

A mai elvárás:

Legyen diplomás, se kutyád se macskád ne legyen nőként, legyél 20-30 év közötti, tudj annyit mint egy 40-50 éves tapasztalt ember, és kezdőfizetés igénnyel rendelkezz.Ami meg mindennél fontosabb, ne legyél okos, hanem csak a fönök bólógatója és mindent rendelj alá a munkádnak, még a szabadidődból is.

2018. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Komárom-Esztergom megyei Logisztikai cégeket nézz, mert náluk most dübörög az adminisztráció, és pénzügy. Ott keresnek embert, és kénytelenek voltak lejjebb adni az elvárásaikat, és netto 250-et el tudsz kérni, amit most meg is fognak adni.
2018. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehangoló, de sejtettem, hogy így van. Egyébként nincs gyerekem és nem is tervezek.
2018. júl. 15. 11:47
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

"Az ország keleti részében a nettó 165 nem egy rosz pénz, a nyugati részében nem igazán jó."


Mindenhol rossz, csak legfeljebb nem kapsz többet.

2018. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
5 Az őket nem érdekli, hogy te akarsz-e gyereket, vagy sem, ők akkor is elkönyvelnek egy szülő korban lévő emberrel, aki munkapiacilag 'veszélyes'.
2018. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Elvégezhetsz 100 új tanfolyamot, iskolát, egyetemet, szerezhetsz még 3 diplomát, de nem fogsz kelleni, mert öregnek tartanak.
2018. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a "túl öreg vagy" kommentek ugyanattól a személytől származnak-e vagy globálisan mindenki így gondolja, de nem vagyok hajlandó leírni magam 36 évesen. Abban hiszek, hogy ha az ember igazán akarja akkor bármit el tud érni és nem szabad benne maradnunk a rosszban csak azért, mert kishitűek vagyunk.
2018. júl. 15. 12:31
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

jajj istenem.


nagyon divatos ez a bármit el lehet érni oravecz nóra-szintű mantra, de rohadtul nem így van.


senki nem írt olyat, h írd le magad vagy h SZERINTE öreg vagy, de tényleg, nézz körül, adminisztrációs munkákat 25 éves kamudiplomás cicababák vagy a főnökök feleségei végzik, akiknél vszínűleg sokkal jobban dolgozol, de hát ez őket nem érdekli.

2018. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!