Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A “közigazgatás szervező”...

A “közigazgatás szervező” büfészak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 20. 20:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Engem leginkább a politika érdekel.Azért is jelentkeztem ide
2018. júl. 21. 01:35
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Az a szomorú, hogy ezzel lenézitek azt, aki komolyan vette, állást is talált.

A lányom végzett itt, aztán gyermekjogi szakokleveles képzést csinált, gyámhatóságon van, imádja ő is, szeretik az ügyfelek is. És nem haveri állás, nulla kapcsolattal került oda.

2018. júl. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

#11


Politikát a politikusok, csinálják, nem az itt végzettek. Akik ezt a képzést tudják használni azok a "valaki valakije" és úgy kerülnek be többnyire nem túl meritokratikus módon.


Ráadásul ahova jó ez, oda általában jó a jogász, és néha a közgazdász is, de ez fordítva nem igaz.


Közigálláson utána tudsz nézni, hogy hova, mi kell(bár már itt nem kötelező hirdetni), illetve az egyes minisztériumok honlapjain a pályázatoknál (bár a minisztériumok és hasonlók esetén Google előbb megtalálja, mint ahogy honlapon keresztüli navigációval lehet)


#12


Ott inkább a 2. képzés volt a döntő nem ?

Legfeljebb elfogadták felsőfokú "akármilyen" végzettségnek.

Egyébként nem nézem le, nem tudom honnan vetted ezt, csak azt mondom, hogy "feleslegesen szív" vele, és vannak olyan képzések, amivel az adott munkakörre IS jelentkezhet, de nem fog függeni a kapcsolatoktól, illetve attól, hogy 3-5 év múlva az aktuális kormánynak mi a véleménye a bürokrácia létszámától, illetve hány hely kell a haveroknak.

Több embert ismerek, aki megszívta vele, és most egy "alig van köze hozzá" kreditpótlásos MSc-n hátrányból indulva küzd a BSC-as alapozó tárgyak ismeretének hiányával, vagy "haver" beosztottjaként "adminisztrál", a havernál jobb végzettséggel, és tanulmányi eredménnyel.

2018. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem, előző, a köziggel került oda, azért képzi tovább magát.
2018. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%

#14


Ami egyezik a 13. válaszomban írtak első részével, azaz "Ráadásul ahova jó ez, oda általában jó a jogász, és néha a közgazdász is, de ez fordítva nem igaz."


Ráadásul pl Pécsen ez így néz ki:


Jelentkezési feltételek:

Bölcsészettudomány, társadalomtudomány, természettudomány, orvos- és egészségtudomány, pedagógusképzés képzési területen, továbbá a jogi, közigazgatási, rendészeti és katonai képzési terület igazgatási képzési ágában alapképzésben szerzet oklevél


De pl az eltén:

"A képzés megkezdéséhez az alábbi képzési területek valamelyikén legalább alapképzésben szerzett oklevéllel kell rendelkezni:

– bölcsészettudomány

– társadalomtudomány

– jogi

– orvos- és egészségtudomány

– pedagógusképzés

– sporttudomány

– természettudomány.

"


Azaz több esetben pont a köziget nem fogadják el, és a jogászt igen, holott nem könnyebb a képzés.

2018. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam,a közigazgatas áll legközelebb a politikához.Akkor ha szerencsém van,nem vesznek fel.

2.helynek közgázt jelöltem meg.

Vagy ha tényleg felvesznek,ne iratkozzak be?Nem éri meg ez a sok hercehurca,kollégium,albérlet,tanulás stb egy semmit érő papírért

2018. júl. 21. 16:17
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Én is közigazgatás szervezőként végeztem, másfél hónap alatt simán sikerült elhelyezkednem Budapesten mindenféle belsős ismerettség nélkül. A tapasztalatom az, hogy az évfolyamom minden további nélkül eltudott helyezkedni a közszférában. A többségük minisztériumban vagy központi közig szerveknél kötött ki. Amúgy a képzés elvégzése után átlehet jelentkezni az ELTE politológia mesterszakára, ugyanis ott beszámítják ezt a képzést.
2018. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Budapesti.Vidéken is el tudok helyezkedni?
2018. júl. 23. 13:52
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Ott sajna nehezebb. Én is vidékről származom, de amíg a másfél hónap alatt Pesten vagy két tucat pályázatra jelentkeztem és ennek majd a felére be is hívtak, addig odahaza mindösszesen egy pályázatot tudtam beadni. És az esetemben megyeszékhelyről beszélünk.
2018. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19: Igen és Pesten 24-szer több ember lakik mint azon a megyeszékhelyen. XD
2018. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!