Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Körülbelül mennyit keres...

Körülbelül mennyit keres manapság egy Kormányhivatalnál szolgálatot teljesítő pártfogó-felügyelő? Áttv. Szabályai az irányadók rá, azt tudom.

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy ilyen területen helyezkedjek el, ha elvégzem az egyetemet. Tudom, hogy ez egy hivatás, egy életpálya, ami nem elsősorban a profit szerzésre irányul, de azért valahol sajnos mégiscsak fontos, hogy mennyire tudnék majd megelni egy adott szakmábol.

Akinek van valamilyen tapasztalata akár ismerőse révén, nagyon megkoszonom, ha megosztja velem. :)



2018. márc. 3. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Kb. Bruttó 280000 - től 400.000-ig.
2018. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Pályakezdőként az áttv. szerinti pályafutásod állami fogalmazó I. fokozatban kezded, majd az évek előrehaladtával újabb fokozatokba fogsz lépni. Az egyes előmeneteli fokozatokhoz egy tól-ig rendszerű illetmény meghatározás tartozik, amit az adott fokozatban eltöltött évek nem befolyásolnak, így nagyon nehéz lenne megmondani, hogy ténylegesen mekkora havi illetményre számíthatsz majd az évek során. A realitás talaján maradva azonban érdemes az adott fokozat szerinti illetmény alsó határaként megjelölt összeggel kalkulálni (br.:180, 230, 280, 350).

Pártfogó felügyelőknek is a fentiek alapján kerül megállapításra az illetmény, ami pályakezdőként br. 180 ezer forintot jelent. Erre az összegre már nem épül semmilyen pótlék, egyéb kiegészítés vagy cafetéria. Ami viszont a bevételeidet jelentősen csökkenti az a munkavégzéshez szükséges saját fenntartású gépjármű /olykor holdbéli tájakon történő/ használata.

Én azt tudom tanácsolni, hogy a tanulmányaidhoz szükséges szakmai gyakorlat letöltése érdekében és a szakma iránti érdeklődésed miatt mindenképpen jelentkezz valamelyik pártfogó felügyelői szolgálathoz, mert leginkább a gyakorlat alatt tudsz valós képet kapni erről a hivatásról.

2018. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!