Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell kiszámítani az...

Hogyan kell kiszámítani az eltérítést köz-, és kormánytisztviselőknél?

Figyelt kérdés

Nem találom, és nem is értem, miként alakul az eltérítés.

Tegyük fel, hogy van egy 30%-os eltérítés. Ezt mihez kell rászámolni, alapilletményhez, vagy az alapilletmény, ill. kieg, ill. pótlék összegéhez?

Nagyon köszönöm előre is.



2018. máj. 21. 15:14
 1/2 anonim válasza:

133. §


(3) A hivatali szerv vezetője (...) a tárgyévet megelőző év minősítése, ennek hiányában teljesítményértékelése alapján (...) a tárgyévre vonatkozóan a kormánytisztviselő besorolása szerinti fizetési fokozathoz tartozó alapilletményét (...) legfeljebb 50%-kal megemelheti, vagy legfeljebb 20%-kal csökkentett mértékben állapíthatja meg.


Csepp szövegértéssel megállapítható, hogy csak az alapilletmény lesz magasabb. Az, hogy melyik munkáltató milyen pótlékokat állapít meg, és azokat miből számolja, a szerv Közszolgálati Szabályzatában találod.


Remélem, hogy csak érdeklődsz, és nem dolgozol jogszabályokkal, mikor a rád vonatkozókat sem ismered.

2018. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy valaki belém fog kötni, mivel azért mégiscsak egy magyar oldal ez. Tudtommal azért jött létre a GYIK, hogy kérdéket tegyünk fel, nem azért, hogy kisebb nagyobb cinizmussal válaszoljunk meg egy kérdést. Nem dolgozom még, érdeklődtem csak, mivel még senki nem tudta elmagyarázni normálisan. Ennek ellenére megköszönöm a válaszodat.

:)

2018. jún. 8. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!