Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ilyen sokat ér a diploma?

Tényleg ilyen sokat ér a diploma?

Figyelt kérdés

Van, vagy volt az a mondás, hogy büfészakot ne. De kezdem megbánni, hogy nem mentem el ilyen szakokra. Folyamatosan azt látom, hogy hr es, bölcsész stb fanfasztikus (teljesen más végzettséget igénylő) állásokban dolgoznak.


Ezt ti is tapasztaljátok?


2018. júl. 22. 18:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lófäszt nem érsz a diplomával, első kézből tanúsíthatom. Annak a reményében végeztem el egy önmagában semmit nem érő, de engem akkoriban érdeklő képzést, hogy szakmán kívül, de a "diploma" szó presztízsének köszönhetően egy jól fizető, kényelmes és nyugis állásban el tudjak helyezkedni. Akár ügyintézés, akár adminisztráció, akár nagyobb felelősséggel járó munka, csak ne 3 műszakos gyári robot és ne árufeltöltés legyen. Mit ad az élet? Első munkám 3 műszakos gyári robot volt, amit csináltam 3 hétig, aztán fél évig árufeltöltő voltam. Most szaküzleti eladó vagyok, napi 12 órában, heti átlag 4 napban, ahol a kényelem és a nyugalom valóban megvan az alkudozókat és a hülyéket leszámítva, de a "jól fizető" rész még várat magára, ugyanakkor több a semminél, mert legalább van olyan hónap, amikor tudom fizetni a diákhitelt (így most csak 4 havi elmaradásom van). Protekció nélkül semmire nem mész egy piacképtelen diplomával.


"Vigasztal" valamennyire a tudat -már amennyiben pozitívumként számolható el, hogy "nekem szar, de legalább másnak is"-, hogy csak ebben a boltban rajtam kívül... aszongyahogy... 6 diplomás ember volt, és ez csak azok közül, akiket én ismertem. Ja igen, a mókás az, hogy egyikünk sem a vezetőségben ült, hanem ostorral csapkodott tucat biorobotként volt kezelve mindegyikőnk. Ezek közül volt egy pénzügyis, egy matek szakos, egy fene tudja, milyen művészeti főiskolás, egy földrajzos, én voltam ugye nyelvi szakkal, míg az egyik biztonságis-recepciósunk fizika-matematika tanári végzettséggel kereste a minimálbért, azóta a szakmunkás minimálbért.


Igen, létezik az általad leírt jelenség is. Ők a friss bölcsészdiplomával rendelkező NŐK. Valahogy ugyanilyen végzettségük férfiakért nem kapkodnak a munkáltatók a nemek egyenlőségének jegyében. De ezt csak halkan jegyzem meg, mert számtalanszor lettem már ezért leugatva, tényszerű cáfolatot mégsem kaptam rá. Igaz, tényszerűen bizonyítani sem tudom, legfeljebb azt mondhatom el, az ismerőseim milyen diplomával mit dolgoznak, amit meg ugye vagy elhisz a nagyérdemű, vagy nem. És mivel a neten vagyunk, így inkább nem.

2018. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

hmmm ismerek szociológus csajt, aki az egyik kereskedelmi tv műsorgyártásában vesz részt (totál nulláról vették fel, köze nem volt hozzá)


Meg bölcsészt, aki most marketinges, szintén totál nulláról, úgy tanítják meg. Mindkettő hölgy:D

2018. júl. 23. 14:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Sokat ér a diploma, akkor is, ha büfé-ruhatár szakos. Ahogy a multik bővítik az itthoni kapacitásukat, egyre több betanított szellemi dolgozó kell nekik. Ezekre a helyekre pedig csak diplomást várnak. Nem érdekes, hogy mit tudsz, mit dolgoztál korábban, tudsz-e idegen nyelveket, a lényeg, hogy diplomád legyen. Az ok pedig egyszerű: diplomásból rengeteg van, ráadásul érettségit simán lehet szerezni analfabétaként is (nem vicc, manapság lehet érettségid úgy, hogy nem írásbelizel, a szóbeli tételeket meg valahogy kibetűzöd), de a diplomás legalább írni-olvasni tud.
2018. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!