Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes álláshirdetéseket miért...

Egyes álláshirdetéseket miért adnak fel angolul?

Figyelt kérdés
Sokszor a munkáltató magyar, a munka során sem feltétlenül kell angolt használni, mégis egy csomó állást így hirdetnek meg. Mi ennek az oka? Ez egyfajta menőzés a munkáltatók részéről?

2018. júl. 25. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem mondjuk egyertelmun hogy valaki a vezetők vagy a közvetlen munkatársak közül angol anyanyelvű és vele kell kapcsolatot tartani
2018. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Angol cég, és csak "kimásolja" a HR rendszerből, vagy kell az angol, és ez az "első teszt".

Én még nem találkoztam, azzal, hogy "nem kell az angol" de itthoni portálon a cég angolul hirdetett volna.

2018. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez már egy szűrő is?
2018. júl. 25. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Így van. Sőt az ilyen hirdetésekre eleve angol nyelvű cv-t várnak, és azon se kell meglepődni, ha angol nyelven hívnak fel interjút egyeztetni.
2018. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták az ilyen állásokban a cég nyelvezete általában az angol. Sok irodában bőven van külföldi akik alig beszélnek magyarul, a konkrétan külföldi anya- és leányvállalatokról, rendszerekről nem is szólva. Ergo igen, ez a követelményt tükrözi. Ritkán látni ugyanezt, németül.
2018. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezen cégeknél annak a jelentkezőnek van nagy esélye, aki az álláshirdetést kijavítva beküldi. :D A 90-esekben volt egy pár hibás angolságú.
2018. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem menőzés: ahogy előttem is írták, szűrő. Aki nem érti a hirdetést, az ne is jelentkezzen rá, mert nekik olyan kell, aki tényleg tud angolul.
2018. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen szűrő, viszont olyannal is rengetegszer találkozok, hogy magyarról angolra fordítja le valamelyik munkatárs, és tele van helyesírási és nyelvtani hibákkal az angol..
2018. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. Hallottam már olyanról is, aki elvből nem is jelentkezik angol hirdetésre, mondván ha már ide jött a cég, legalább arra vegye a fáradtságot, hogy az ország nyelvén ad fel hirdetést. Ha a cégvezető nem is tud magyarul, egy HR-es vagy más alkalmazott biztos tud, így nem lenne gond. Nem tudom, ez mennyire jó hozzáállás.
2018. júl. 25. 19:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkavállaló megengedheti magának ezt a hozzáállást, akkor jó. Ha csak magyar nyelvű hirdetésekre reagál és így is talál megfelelő munkát, akkor gondolkodhat így. Ha viszont rá sem néz az idegen nyelvűekre és épp ezért vergődik a tudásánál alacsonyabb pozícióban, akkor magára vessen a bazi nagy büszkeségével. A magam részéről a HR-eseket is meg tudom érteni, jobban tudnak dolgozni, ha a jelentkezőket pontosabban tudják szűrni már az interjúk előtt.
2018. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!