Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Germanisztikával (német szak)...

Germanisztikával (német szak) milyenek állás lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Melyik mennyit fizet? Vagy ez is büfé szak vagy árufeltöltő képző?

2018. júl. 25. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Kb túlképzett mekis szint. De nézelődj Németországba munkát közvetítő cégeknél, esetleg szabadúszó fordítóként. Ha van egy kis kereskedelmi affinitásod, akkor Aldi, Lidl managerképző. De nem túl jók a kilátásaid, na.
2018. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fordító, tolmács, tanár, legalább 2 nyelv ismeretével SSC. Más hirtelen nem jut eszembe.
2018. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előző írta SSC( Shared service center ) elég esélyes lehetőség, van ahova kell egy kis műszaki affinitás is, de zömében betanítanak, csak a nyelvet ismerd jól. Jobb helyeken nettó 180-250e körül lehet már ezzel is keresni.

Van ahol további nyelvekre van bónusz.

2018. júl. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha már most 200e nettót keresek akkor tök fölösleges elmenni 3 évre egyetemre csak azért hogy legyen egy diplomám és, hogy elmenjek SSC-be dolgozni egy kicsit többért...
2018. júl. 26. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem csinálj valami szakfordítóit, ha még nem tetted meg eddig, vagy menj el tolmács/fordító MA-ra. esetleg taníts maszekban.
2018. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ezzel önmagában sztem kitörölheted. (Idén jelentkeztem erre a szakra... :"D)

De én pl. kombinálnám a három alap év után eltudsz menni tanulni --> [link]

Itt tudsz német nyelvű szakot választani és mesterként németül tanulhatsz akár turisztikát, nemzetközi igazgatást. Bár én nekem az alapdiploma után Ausztriába szeretnék továbbtanulni és ott valami szakot még elvégezni mellé. (B2-vel nem mernék kimenni egyetemre tanulni.) Mondjuk utóbbi azért praktikus nekem mert határ mellett lakom, nem tudom, hogy nálad ez mennyire jöhet számításba.

2018. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!