Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákhitel rémtörténetek?

Diákhitel rémtörténetek?

Figyelt kérdés
Vegyem fel a diákhitelt, vagy próbáljak inkáb szolidabban élni? Van akinek nagyon meggyűlt a baja a visszafizetéssel?
2018. júl. 27. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha még tudsz élni nélküle és csak a bulikazasra kéne akkor nehogy felvedd
2018. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Én felvettem kb. 2 milliót, oszt most 3 millióval tartozom. #jóljártam
2018. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Felvettem kétmillót. Visszafizettem hármat. Lett volna az négy vagy öt is, ha nem tudom egy összegben kifizetni a felét.
2018. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Én felvettem, inkább csak ilyen biztonsági tartaléknak. Simán visszafizettem. Az a nagyon nagy előnye, hogy bármikor bármennyi ingyenesen előtörleszthető.



De amúgy simán hasznot is húzhatsz belőle. Vedd fel és fizess belőle lakástakarékot.

2018. júl. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Èn felvettem konkrètan angolul ebből tanultam meg profi tárgyalàsi szinten.

Nem.buliztam nem ittam el.Hanem okosan.

2018. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Tudjátok, előzők, nem mindenki bulizásra vette fel a diákhitelt, én konkrétan azért, mert nem volt más bevételi forrásom, a koli meg nem ingyen volt... ahogy a kaja se. Tudjátok, ha nincs az égegyadta világon semmid, mikor elindulsz az életbe, esélyed nincs egy ekkora összeget visszafizetni tíz éven belül. Nekem csak azért volt, mert közben örököltem, de ha az nincs, a két milla helyett mostanra lenne az négy felett is úy, hogy folyamatosan fizetem a minimumot - ami a maximum, amit havonta ki tudok gazdálkodni.
2018. júl. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

A visszafizetéssel az a baj, hogy ha nem fizeted a megállapodásnak megfelelően, a Diákhitel Zrt. felbontja a szerződést, és átadja behajtásra az adóhatóságnak.


A diákhitel - ellentétben sok más tartozással - soha nem évül el, és amint lesz jövedelmed, valamilyen vagyontárgyad, már ugrik is rá az adóhivatal, hogy kielégítse a Diákhitel Zrt. követelését.


Nagyon át kell gondolni a dolgot!

2018. júl. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint elkezdtem dolgozni előtörlesztéssel fizettem. Közben születtek a gyerekeim, sem kamat nem ment rá, sem törleszteni nem kellett. Egy összegben végtörlesztettem idén, ha versenyképes a végzettség amit szerzel, simán visszafizeted. De ésszel vedd fel, és azonnal kezdd el törleszteni a tőkét!
2018. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Rémtörténetek?


Legyen a felsőfokú végzettséged elérhető havi jövedelmed x(f), az anélküli x(k), a Diákhitel törlesztője d. Akkor éri meg felvenni, ha várakozásaid szerint a jövőben (x(f)-d)>x(k). Azaz ha a DH felvételével elérhető jövedelmed még a DH törlesztővel levonva is meghaladja a jelenleg elérhető jövedelmedet.


A kérdésed alapján nekem úgy tűnik, hogy inkább a megélhetésre kell neked a DH, ebben az esetben ha könnyen tudsz 'szolidabban élni', azaz a lemondások mellett ugyanúgy meg tudod szerezni a diplomád hátrányok nélkül, akkor ne vedd fel a DH-t. Ha azonban túl sokat kellene nélkülöznöd, és ez a diplomád rovására menne, abban az esetben ugyanúgy áll a fentebb felvázolt reláció, hiszen ugyanúgy a diplomád eléréséhez szükségesnek minősül a DH összege.

2018. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok: 'Rémtörténetnek': én felvettem 6M diákhitelt, és számításaim szerint előtörlesztés nélkül kb. 7-8 év alatt vissza fogom fizetni. Szóval nekem bőven megérte, mert olyan végzettséget szereztem vele, ahol a jövedelmem nagy, tehát a jövedelem-arányos törlesztőm is nagy, így nem kell aggódnom, hogy egész életemben fizetni fogom. Főleg, ha elő is törlesztek.


Még valami: a DH-ból lakástakarék tényleg nagyon jó ötlet, tanácsolni tudom (vagy akár vegyél fel annyival több DH-t, hogy azt a havi 20at be tudd fizetni LTP-be).

2018. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!