Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérdések fizetéssel kapcsolatban?

Kérdések fizetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sóval a havi besorolási bérem 103500. Diákmiunkáról van szó. Nem a garantalt bérminimum, azaz 138000 lenne ez az összeg? A járandóság bruttó 70568 forint, mivel 22 nap helyett 14-et dolgoztam plusz egy nap fizetett szabadság. Ebből ugye lejönnek még a eb.járulékok, munkaerőpiaci járulék, nyugdijjárulék és az szja előleg, amik összesen minusz 23641 forint, igy marad összesen 46927 forintom, amit kézhez kaptam.

Na de a kérdésem lényege az lenne, hogy nem a garantált bérminimumot kellett volna kapnom?



2018. júl. 30. 11:14
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A 138000 az nem a garantált bérminimum, hanem a minimálbér. Ez napi 8 órás (heti 40 órás, havi átlag 22 napos) munkaidőre vonatkozik. A 103500Ft pontosan megfelel a 6 órás (napi 6 óra, heti 30 óra) minimálbérnek.
2018. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Garantált bérminimumot az kap aki szakképesítést igénylő munkakörben dolgozok, és megvan hozzá a képesítése.


Továbbá ha diákmunkárol van szó (amelynek különös ismertetőjele, hogy iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatnak), akkor csak 15% SZJAt fizetsz. Ha normál foglalkoztatott vagy (függetlenül attól, hogy egyébként diák vagy e), akkor vonják a béredből mindazt amit mondtál, de ezt a munkaviszonyt én nem nevezném "diákmunkának".

2018. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!