Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan öltözzek állásinterjúra...

Hogyan öltözzek állásinterjúra a nyári kánikulában?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy kötelező-e a harisnya, illetve zárt cipő?

2018. júl. 31. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy jobban esik. Ha már az öltözködésnél a megfelelési kényszer dominál nálad, akkor a köcsög HR-esek leuralnak téged. Ne hagyd magad.
2018. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos, ha nagyon "olyan" hely, akkor kötelező.


Ha a szoknya a térd fölötti 2-3 cm- nêl nem rövidebb, akkor aharisnyát elhagyhatod, ha a szett többi része eleganciát és profizmust sugall.


De pl nadrág-elegánsabb nyitott szandál belefér.

2018. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Azt nem írtad, MILYEN állásról van szó, ahol munkában kötelezö dress-code van, ott aszerint kell az interjúra is öltözni.

De ettöl függetlenül is elvileg a harsinya illene, zárt cipö nem feltétlen kell, megfelelö szandál is jó. A szoknya viszont minden esetben legalább térdig érjen, a rövidebb nem megfelelö. Nadrágot nem vennék fel.

2018. aug. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Bankba mentem allasinterjúra, nem volt rajtam harisnya. Balerina, térdig érő szoknya és rövidujjú blúz vokt rajtam. Ketten interjúztattak, fölvettek.
2018. aug. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de ez nekem olyan fura! Dolgozni, főleg interjúra nekem annyira alap egy vékony harisnya és mondjuk egy zárt balerina/körömcipő megfelelő hosszúságú szoknyával.


Nehogy már ennyit ne lehessen kibírni, gondoljatok a férfiakra, ők ilyenkor is öltönyben de minimum hosszú gatyába nyomják!

2018. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Én azt mondom hogy ha nem magas vezetői pozíció, akkor elegáns capri vagy chino fekete vagy navy blue nadrág, zárt vagy nyitott cipő, szandál, rövid vagy 3/4-es ujjú blúz.

Ha felsővezetői pozíció, akkor nadrágkosztüm, vagy térdig érő szoknya + blézer, magassarkú cipő.

2018. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
5.: ez a logika hülyeség. Ennyi erővel a férdiak meg gondoljanak ránk és menjenek el ők babázni/vegyenek fel ők is mellet takaró viseletet a strandon/húzzanak ők is magassarkút. Hagyjuk már ezt a tiszteljük meg dumát, ők meg ezer más dologban élveznek előnyt. Banki alkalmazottnak mentem harisnya nélkül, a kutyát sem érdekel.
2018. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Magas intelligenciájú banki alkalmazott vagy! Diplomás ember nem is megy banka dolgozni, hacsak nem fiókvezetőnek vagy prémium bankárnak! Akta tologatáshoz nem is kell harisnya. Komolyabb pozíciókhoz viszont elvárás, nemcsak interjú során...
2018. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
50%
fehér blúz szoknya testszínű harisnya 1 szép szandállal ezt vegyél fel
2018. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én biztos vennék fel, ha kötelező, ha nem. Ha nem is kötelező, akkor is jó benyomást kelt az interjúztatókban, és lehet, h pont ezen múlhat a dolog. Egy 8denes harisnyát szinte nem is lehet érezni a lábon, viszont szebb lesz benne a láb. Én, ha elegánsan akarok felöltözni, jó benyomást akarok kelteni, akkor nem is kérdés, h húzok e harisnyát, mert az nálam alap! Szerintem, aki annyi áldkzatra nem képes, h 2-3 órahosszáig kibírja magán a harisnyát, az ettől kellemetlenebb dolgok miatt sem fog áldozatot hozni, így ha én lennék az interjúztató, tutira belekalkulálnám ezt is a végeredmémybe.

Ettől függetlenül sok sikert az álláshoz!

2018. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!