Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás! Mi...

Próbaidő alatti felmondás! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 napja dolgozom, de jött egy lehetőség saját magam fejlesztésére (tanulás) és már oda beadtam a jelentkezésemet. 3 napja vagyok PRÓBAIDŐS DOLGOZÓ (3 hónap a próbaidő). Holnap szeretnék személyesen bemenni közölni a felmondásomat. A szerződésben az áll, hogy azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat a felek bármelyike próbaidő alatt. Kérelmet is írtam, hogy mi jött közbe és, hogy azonnali hatállyal szeretném megszüntetni a viszonyomat ugyanis a papírokat az intézmény felé időben kell beadnom és így kiesek a munkából.


Tehát ha ezzel holnap bemegyek kell még aznap dolgoznom? Másnap kell mennem?


Köszönöm a válaszokat!


20 éves vagyok.



2018. aug. 1. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő lényege, hogy akár a munkaadó (cég) akár a munkavállaló( te) mindenféle indoklás nélkül azonnal felmondhat. Még megindokolnod sem kell. Ahogy a szerződésedben van. Holnap reggel bemész, a megfelelő emberkével közlöd, hogy

- Jó reggelt! Szeretnék ma elbúcsúzni, köszönöm a lehetőséget, de nem dolgoznék tovább itt.

Ha kérdezik miért akkor megmondhatod az igazat, hogy új munkahelyre mennél vagy csak annyit, hogy neked ez nem jön be. Mindegy mit mondasz.

Még kérelem sem kell. Aznap amikor bejelented, hogy felmondasz már nem kell dolgoznod.

2018. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy az első írja.

Viszont, bár nem kötelező, azért én írásban vinném be a felmondást.


Te adataid, cég adatai és, hogy ettől a naptól, a próbaidő alatt felmondasz. Datum, aláírás

2018. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :))
2018. aug. 1. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

MINDIG ÍRÁSBAN MONDUNK FEL!!!

Még próbaidő alatt is!!


Célszerű 2 példányban megírni, dátummal: az egyik maradjon Nálad, írják alá, hogy átvették a felmondást Tőled. Ellenkező esetben hosszas jogi vitálba keveredhetsz: pl. letagadják, hogy felmondtál, stb.

2018. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam már fel pár alkalommal próbaidő alatt. Mivel indoklás nélkül felmondhat bármelyik fél, így nem várták el sehol sem az írásos felmondást.

Volt, hogy 1 hét után nekem mondtak fel, és csak annyit közöltek reggel, hogy "köszönjük a munkát, majd jelentkezünk ha szükségünk lesz rád" Nem írtak semmit, és nem kellett aláírnom semmit. Elköszöntünk egymástól, és ment az élet tovább. Amikor én mentem el próbaidő alatt, akkor egy reggel besétáltam 9 óra felé, közöltem, hogy köszi a munkát, de nem dolgoznék tovább itt. Ennyi volt.

Ha a szerződésedben benne van,hogy próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhat bárki, ezért még megindokolni sem kell, sem szóban sem írásban.

2018. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel indoklás nélkül felmondhat bármelyik fél, így nem várták el sehol sem az írásos felmondást."


Már ne is haragudj, de a mondat első feléből nem következik a második. Írásban kell felmondani ilyen esetben is.

2018. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én mondtam már fel pár alkalommal próbaidő alatt. Mivel indoklás nélkül felmondhat bármelyik fél, így nem várták el sehol sem az írásos felmondást."


Elég nagy baj, ugyanis a törvény előírja, hogy mindenféle nyilatkozatot írásban kell megtenni, pláne azt, amely tekintetében bírósági eljárásnak is helye lehet. A felmondás jogilag egy egyoldalú jognyilatkozat egyébként, és vele kapcsolatban bírósági eljárásnak is van helye (ha jogvita keletkezne), és pontosan ezért kell írásban megtenni, MINDIG!

2018. aug. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Minden rendben ment. :)
2018. aug. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!