Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tehet e ilyet a munkáltató,...

Tehet e ilyet a munkáltató, hogy nem reagál semmire, miután felmondtam? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A kérdés eléggé össze tett. Tömören a helyzet a következő: Felmondtam az aktuális munkahelyemnél, 3 hónap próba időre volt megírva a szerződés, bőven benne voltam a 3 hónapban, mikor azonnali hatállyal, írásban beadtam a szerződést, mi szerint elsejével eljönnék onnan. A felmondást elötte pár nappal beadtam, de közben a háziorvos kisműtét miatt táppénzre irt ki. Ki lettem jelentve a papír beadását követően, mondván ő nem fizet 5 napra még táppénzt nekem ezek után, de azóta elérhetetlen, nem kaptam meg a papírjam, a kilépőt, kifizetésekről, nem pecsételt bele a kiskönyvembe, hogy ott dolgoztam és ki se fizetett. Telefonon elérhetetlen, e-mailekre nem reagál. Mi a teendő ilyenkor ? Valami jó tipp? Személyesen pedig sosincs ott... Egy nyomorult találkozót nem tudok össze hozni vele, 10 perces munka az egész, amig aláírom amit kell és ennyi...

2017. aug. 3. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ügyvéddel irass egy ilyesztő levelet
2017. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
iLYesztő... az...
2017. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
75%
most azonnali hatállyal, vagy elsejétől? Vagy 31.-én adtad be (akkor a kettő ugyan az). Merthogy alapvetően a próbaidő alatt csak azonnali hatállyal lehet felmondani. Ma beadod, holnap már nem kell jönnöd. Olyan nincs, hogy 20.-án beadod, de még a hó végéig dolgozol, vagy akár még táppénzre is mész.
2017. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
pontosan. Próbaidő alatt nincs felmondási idő, az azonnali hatályú, indok nélkül bármely fél felmondhat. Ha ma beadom, holnap már nem megyek. Én is voltam így. Ha te meg nem így csináltad, az szívás, nem kell dátumozni, hogy majd felmondok 10 nap múlva. A papírokat pedig köteles kiküldeni, ez vagy tetszik neki, vagy sem. itt valami nagyon nem kerek...
2017. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező beadta a felmondását (ami tényleg azonnali hatályú, aztán elment táppénzre. Mivel 5 nap táppénzről van szó és aug.1-el akart felmondani, ezért gondolom, 25-27 körül adhatta be a felmondást.

Mivel a munkáltató az utolsó munkában töltött naptól számítva 5 MUNKANAP alatt kell, hogy kiküldje a bérpapírokat, stb, ezért még nem lehet túl nagy késedelemben.

Ráadásul hónap eleje van, amikor a többi fizetést is bérszámfejtik, így gondolom, azzal együtt fogja a kérdező megkapni az övét is.


Kérdező, ha Te beadtad a felmondásodat próbaidő alatt, akkor valóban másnaptól nem él a munkaviszony - tehát teljesen jogosan jelentett ki a munkáltató és jogosan nem fogja kifizetni a betegszabadságot.

2017. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és a mi a teendő kérdésedre az a válaszom, hogy várj.

Mivel a fizetéseket törvény szerint max. 10-ig ki kell fizetni, addig mindenképpen várj.

2017. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen esetekben a munkaügyi felügyelet szívesen segít előteremteni a munkáltatót. Tapasztalat. :)
2017. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!