Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több munkahely váltás a mai...

Több munkahely váltás a mai világban előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés
7 év alatt 5 munkahelyem volt, de ebből egy négy évig. Az utóbbi időben nem vált be több munkahely és váltottam. Ez mekkora hátrány felvételnél?
2018. aug. 13. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a garancia, hogy a 6. helyen nem fél évet fogsz eltölteni?
2018. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább kihagynék/összevonnék dolgokat. Ha nagy céghez jelentkezel akkor nem veszik észre később pl a tb-kiskönyvedből (ha még megvan az eredeti).


Egyébként 8 év alatt nekem is ez az 5. munkahelyem, de az egyik csak egy 4 hónapos történet volt, azt kihagyom inkább.


Nekem az a tapasztalatom (saját és másoké), hogy manapság a munakerőhiány miatt ez már nem stigma, pláne ha jól el tudod adni magad.

Van egy ismerősöm aki 3-6 hónapokat tölt 1 cégnél, tiszta megbízhatatlan, mégis felveszik más pozíciókba...

2018. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehol sem előny ha azt látják, hogy kb. évente új helyre mész. Miért vennének így fel, hogy valószínűleg onnan is elmész 1-2 év múlva és kereshetnek újra mást.

Ha volt rövidebb, pár hónapos munkád, azt vagy hagyd ki vagy - ahogy a 2-es is írja - vond össze az előtte és utána lévőkkel. Persze ez az összevonás nem az igazi, van benne rizikó, ha kiderül, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogyan az önéletrajzodban írod.

Ha meg tudod indokolni, hogy miért váltottál ennyiszer munkát (és nem azzal, hogy nem érezted jól magadat vagy nem tetszett a munka, hanem pl. becsaptak, fejlődni szerettél volna, stb.), akkor inkább az igazat írd és amikor megkérdezik, hogy miért váltottál ennyiszer, akkor mondd el. Az őszinteség nem mindig kifizetődő, de ha meg tudod indokolni a váltásokat, akkor még előnyödre is válhat ha látják, hogy őszinte ember vagy.

2018. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

A CV egy marketinganyag, azt hagysz ki belőle, amit akarsz, és azt prezentálod, ami előnyödre válik.

Teljesen felesleges paráznod, csak jól kell megírni a CV-t, és már bent is vagy interjún.

2018. aug. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!