Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit dolgozik egy orvos?

Mennyit dolgozik egy orvos?

Figyelt kérdés

Szóval, pl kotelezo az ugyelet vallalasa? Es mennyi tulora van? Pl egy radiologus, pszichiater is ugyel?

Lany vagyok, es szeretnek kesobb csaladot, hobbikat... szoval normalis eletet. Igazabol nekem az is furcsa, hogy 24 meg 48oras ugyeleteket kiirnak, hogy lehet akkor normalisan donteni?? Es mikor marad ideje az embernek sportolni, pihenni, szocializalodni?



2018. aug. 17. 18:49
 1/5 anonim válasza:

Nincs kotelezo ugyelet,de megfizetek + ha te nem vallalsz egyaltalan akkor masoknak tobbet kell amitol nem leszel tul nepszeru. Ha beesik valami (buszbaleset vagy hasonlo) akkor nyilvan bent kell maradni ,hiaba van szinhazjegyed.

A korhazakban az "alap" pszichiatereknek rendelesi ideje van ,ami fix ,persze ha pont bentvan az utolso paciens akkor nem kellene kikuldeni amint lejar a munkaidod szoval egy minimalis tulora (par perc) ott is van es azt ugye ki sem fizetik pluszba.

Viszont eljutsz odaig ,hogy a sajat magad ura legyel akkor ugy rendelsz ahogy akarsz.


Ha komoly orvosi (foorvosi) karriert akarsz akkor szamolj azzal,hogy a maganeletedre kevesebb idod jut ,de tele leszel penzel. Ha sima kis mezei orvos akarsz lenni akkor is viszonylag jol keresel majd,es tobb szabadidod marad.

Ha pszichiater akarsz lenni akkor ugye fix munkaidod van szoval ugy van szabadidod mint barki masnak ,jo keresettel.

2018. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem jo lesz a sima kis mezei orvossag is:D

Surgossegin meg nem dolgoznek..

2018. aug. 17. 22:52
 3/5 anonim válasza:

Mindenki ügyel, mivel fekvőbeteg rendelésen kell orvosnak maradnia.


DE ha lány vagy akkor is tudsz olyan opciót választani, ami nem stresszes és könnyebb, mint a többi szakma:

radiológus, bőrgyógyász, (egyes) belgyógyászatok


Az ő esetükben vagy nincs vagy minimális mennyiséget kell csak ügyelni és kevéssé stresszes, nem kell olyan jó fizikum stb...


Ennek az ellentéte az intenzív terápiás orvos, sürgősségi, traumatológus, sebészek , nőgyógyászok.


Ezekkel sokat nem fogsz aludni és ügyelni is kell rendesen.


Másik opció a fogászat, ott zero ügyelet van (már az éjszakai, hétvégi ügyelet még lehet, ha nem magánban vagy).

2018. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

1-es:


"Nincs kotelezo ugyelet,de megfizetek + ha te nem vallalsz "


Pedig van, ha klinikán vagy korházban dolgozol akkor van kötelező ügyelet.

2018. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Lattam szerzodest ,abban annyi volt ,hogy "tulora valalasara van lehetoseg"...
2018. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!