Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégi hazautazási költséget...

Hétvégi hazautazási költséget nem akarják kifizetni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már sok éve dolgozom egy állami cégnél. Az állandó lakóhelyem másik városban van, ahová igazoltan hétvégente haza szoktam utazni. Ehhez kifizették az előírt költségtérítést. Nem volt ezzel gond eddig soha.

Most viszont közölték velem, hogy úgy döntöttek, jövő hónaptól nem kapok hozzájárulást. Ezt jogszerűen megtehetik? Én eddig úgy tudtam, hogy közszférában ez nem egy adható opcionális dolog.

Milyen lehetőségeim vannak, azon kívül hogy sürgősen új állás után nézek? Mert eddig se kerestem sokat a bértábla szerint, így viszont jelentősen csökken a havi jövedelmem, amiből nem élek meg.


2018. aug. 19. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Munkaügyi per.
2018. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Per
2018. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez attól függ, hogy a másik városban élsz életvitelszerűen?

Mert ha nem, akkor nem kötelesek megtéríteni.

Életvitelszerűnek az tekinthető, amikor valahova bevagy rendezkedve állandó lakhatás céljából.

Ha te a munkahelyed szerinti városban bérelsz egy albérletet és a másik városba csak a szülők miatt vagy valaki miatt mész haza, az már nem életvitelszerű.


Először beszélni kell velük, ha nem tárgyalóképesek akkor is megfontolandó a per.

Egy normális ügyvédnek kb. 2 perc indokot találni arra, hogy miért fognak kirúgni a következő pár hónapon belül.

2018. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, oda vagyok berendezkedve. Nyilván a másik városban sem a híd alatt alszom. De napi 480km-t utazni időben és pénzben is lehetetlenség, ezért csak hétvégén megyek haza.


Próbáltam beszélni. Pontosabban e-mailt írtam, hogy legyen nyoma. Válaszra se méltatnak.

2018. aug. 19. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Személyesen kell megbeszélni.

Bár nem tudom, hogy mi jó abban, hogy 480km-t utazol 2 nap miatt, főleg ha az adott városban is fent tartasz egy lakást. Az életvitelszerűséget is persze bizonyítanod kell nem elég annyi, hogy a barátnőd miatt hazamész 2 napra.

2018. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mert munka miatt járok abba a városba nem hobbiból. El nem tudnám képzelni, hogy ott lakjak, ha nem ott lenne a munkahelyem.


Aham... ezek szerint igazolást kellene vinnem arról, hogy hétfőtől péntekig hajléktalanszállón lakok. Mert ha van egy lakás ahova munkanapokon aludni járok, akkor már életvitelszerűen ott élek, nem számít, hogy a szabadidőmből egy percet nem töltök ott. Értem, köszönöm a választ.

Akkor nincs más megoldás, mint fel kell mondanom. Ugyanis jelenleg ha utána számolok, az álláskeresési járadékkal is jobban járok anyagilag, ha nem utazok és nem kell fenntartanom plusz egy lakást. 3 hónap alatt pedig csak találok valami mást...

2018. aug. 19. 14:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem azért vádaskodom, mert örömömre szolgál. Szimplán ezek olyan kérdések, amik egy perben is előjönnek. Egy ügyvédet meg akkor is fogadnod kell ha törik ha szakad.


Próbálj meg velük beszélni személyesen. A pernél pedig, már ha azt akarod, akkor legyél nagyon körültekintő.


Nehezen hihető, hogy valaki ilyen kevés fizu mellett, olyan kevés időért majdnem 500km-t utzagat.

Péntek délután ha mész odaérsz nagyon késő estére... de ez minimum 5-8 órás utazás busszal csak oda.

Szóval marad a szombat, vasárnap reggel meg már mehetsz vissza.

Magyarul mindenki gyanakodna rád, hogy jegyet veszel csak olcsóbban... és így akarsz csalni.

2018. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Magyarul mindenki gyanakodna rád, hogy jegyet veszel csak olcsóbban... és így akarsz csalni."


Ezt hogy érted? Jegyet annyiért tudok venni, amennyiért adják. A jegyen is rajta van az ára, idővel, dátummal, hellyel, hogy hol vettem. Azzal pedig nekem mért érné meg hogy 5000-ért veszek egy jegyet és 3000-et visszakapok? Így is 2000-et én fizetek rá. (A számokat csak hasraütésszerűen írom a példa kedvéért.)


Amúgy az egyetem alatt is ennyit utaztam, csak akkor volt diákbérletem így nem volt annyira drága. Munka miatt 8 éve ingázok. Az állandó lakcímem otthon van. Otthon van a háziorvosom, az összes levelemet, számlámat oda kapom.

Az a baj, hogy speciális szakmám van, amivel otthon nem nagyon kapok állást. De már kezdek beletörődni. Ezért lehet hagyom az egészet a fenébe, szépen elrakom emlékbe a diplomámat egy fiókba és elmegyek itthon pl árufeltöltőnek. Sokkal több szabadidőm lenne és anyagilag sem járok rosszabbul.

2018. aug. 19. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Vicces a gyermeki naívság... azonban egy perben pont elég ahhoz, hogy ketté szedjenek.


Jegyet annyiért veszel amennyiért kapsz.

Pl.: Egy ismerősöd ugyanazt a távot teszi meg minden hétvégen, te pedig megveszed a jegyét vagy a számlát tőle pl.: 1.000 Ft-ért.

Így ő 1.000Ft-al olcsóbban utazik.

Te pedig 4.000-et nyersz rajta.

Mindenki nyert csak a munkáltató nem egy 5.000Ft-os jegy esetében.



Reális alapokat kell nézni.

Nincs az az átlagos ember, aki 8 évig heti majdnem 1.000 km-t ingázik, csak azért, hogy egy szombati napot otthon tudjon tölteni olyan indokokra hivatkozva, mint a háziorvos, meg a levelek...


Háziorvost lehet váltani, albérletbe is be lehet jelentkezni.


Amúgy tényleg nem értelek... éhbérért dolgozol, ha az a havi 4 utazás már padlóra rak...

Nem akarsz egy háziorvost leváltani és annyira szereted a városod, hogy havi 4k km-t teszel meg... hogy átvegyél pár levelet és számlát, mert a 8 év alatt nem jutottál el oda, hogy bejelentkezz oda vagy egy életet elkezdj ott.


Szóval 1000 logikai bukfenc van a történetedben, amit azonnal felhasználhatnak ellened egy perben, mert nem vagy átlagos, logikus viselkedésű..

2018. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem hivatkoztam háziorvosra, csak mellékesen említettem meg, de nem tudtam, hogy ez egy kihallgatás jegyzőkönyve amit írok, bíró úr.

Nem 1000km, hanem 500 egy oda-vissza utam egy héten, de nem lényeg.


És rendben egy mocskos hazudozó csaló vagyok. (Köszi ismeretlenül is a bizalmat.) Csak akkor tudnám mivel kellene igazolnom, hogy én vettem a jegyet... A kormányrendelet sem ír elő mást, a munkáltatóm is csak annyit kért eddig, hogy vigyem a nevére kiállított áfás számlát. Az egyik városban dolgozom, a másikban van az állandó lakóhelyem. Nem tudom mi kellene még ugyanis sem leírva nincs más, sem szóban nem kaptam más utasítást. Majd tanúkkal aláírattatok minden alkalommal egy nyilatkozatot, hogy én vettem a jegyet, a saját adózott jövedelmemből és nem loptam vagy vettem vagy hamisítottam. Költői a kérdésem, már bánom, hogy itt kérdeztem.

2018. aug. 19. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!