Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néhány munkahelyen miért nem...

Néhány munkahelyen miért nem térítik meg az autóval való beutazás költségét?

Figyelt kérdés
Normális helyeken mindenkinek jár legalább 9ft/km a falvakból autóval bejáróknak. Azonban egyes cégek csak a buszbérlet költségét hajlandóak téríteni, autót csak akkor ha nincs közösségi közlekedési lehetőség az illető lakhelyén. Ez szerintem felháborító, hogy különbséget tesznek. 2017-et írunk, természetes dolog hogy az embernek van jogsija, és legalább egy olcsó kategóriás használt autója. Aki városon kívül lakik, annak meg alapvető szükséglet, pont ezért hogy munkába járjon, bevásárolni menjen, gyereket bevinni a városba stb. Az ember nem azért vesz autót, hogy az udvaron álljon, hogy aztán reggel 1 órával hamarabb kelhessen, gyalogoljon fél km-t a buszmegállóhoz esőben, hóban, majd a koszos buszon idegenek préseljék a falhoz, beérve a városba meg vagy átszáll a helyi buszra, vagy gyalogol több kilómétert. Hazafelé pedig munka után vár 45 percet a megállóban, mert olyan a menetrend. Ez egy embertelen menet minden nap. Ha olyan fizetést kínálnának amibe belefér a benzinköltség akkor még rendben lenne, de 100-150 ezer ft nem az a kategória. Itt vagyunk mi a párommal, az ő munkahelye ad térítést szó nélkül, az enyém nem hajlandó. Mivel különböző munkaidőnk van, együtt járni sem tudunk csak külön autóval. Nevetséges hogy a cégek ezen akarnak spórolni, 40 éve még jogos lett volna a mentalitás, de manapság nem luxus az autófenntartás, a gyári munkások is azzal járnak.
2017. okt. 3. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

"Azonban egyes cégek csak a buszbérlet költségét hajlandóak téríteni, autót csak akkor ha nincs közösségi közlekedési lehetőség az illető lakhelyén."

Mert ez van a törvényben. Teljesen jól jár el a munkáltató. Ja, amúgy 15 Ft/km jár...-na, ha meg tudnál egyezni. De inkább itt fortyogsz a semmin.

2017. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Vegyél bérletet! Pár hónap után megunják... vagy kib.sznak.
2017. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ez a törvény.


# 1

Nem jár 15 ft csak 9. Valamikor év elején megnövelték 15 ft-ra a térítést majd 2 hónap múlva megváltoztatták a jogszabályt és újra 9 ft a kötelező és 15 is adható. Persze szinte senki sem ad 15-öt...

2017. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Autópálya parkolóban dolgoztam, 9 Ft-ot adtak pedig nem jár arra egy helyi busz sem, nyugodtan adhatták volna a 15-öt is. Qarrágás csúcsa amit itt a cégek a jogszabályalkotókkal közösen művelnek. 7 literes fogyasztásnál csak a benzin 25Ft....
2017. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog, hogy a közösségi közlekedést helyezzük előtérbe, szemben a napi szinten egyedül 15 éves dízelekkel pöfögőkkel.
2017. okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, hidd el ,ha lenne közösségi közlekedés azzal jártam volna az autópályára és nem autóval. Mondjuk dolgoztam egy gyárban is ahová céges buszokkal ingyen lehetett járni, de sok melós inkább autóval járt és semmit nem fizettek nekik. Talán, ha 15 percet nyertek ezzel egy irányban...
2017. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3: Köszi, nem tudtam hogy visszatolták 9-re :)
2017. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
@6 Persze, ezt abszolút megértem, vannak helyek, ahova nincs más opció, de aki napi fél órát meg 10 perc esőben sétálást akar spórolni, azt nem feltétlenül kell támogatni.
2017. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!