Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégi hazautazási költséget...

Hétvégi hazautazási költséget nem akarják kifizetni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Már sok éve dolgozom egy állami cégnél. Az állandó lakóhelyem másik városban van, ahová igazoltan hétvégente haza szoktam utazni. Ehhez kifizették az előírt költségtérítést. Nem volt ezzel gond eddig soha.

Most viszont közölték velem, hogy úgy döntöttek, jövő hónaptól nem kapok hozzájárulást. Ezt jogszerűen megtehetik? Én eddig úgy tudtam, hogy közszférában ez nem egy adható opcionális dolog.

Milyen lehetőségeim vannak, azon kívül hogy sürgősen új állás után nézek? Mert eddig se kerestem sokat a bértábla szerint, így viszont jelentősen csökken a havi jövedelmem, amiből nem élek meg.


2018. aug. 19. 10:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Amúgy tudtommal háziorvost csak a lakóhelyem szerint tudok választani. Ha ajánlott levelet kapok a munkahelyem szerinte városban lévő címemre, a postás nem adja át (megtörtént eset), mert nincs rajta a lakcímkártyámon ez a cím.

De gondolom lakcímkártyát is tudnék hamisítani direkt ezért, csak én vagyok túl naiv hozzá...


Ha ennyire a bíróságon érzed magad, nekem közigazgatási szakvizsgáról még az rémlik, hogy nem nekem kell bizonyítanom az ártatlanságomat és azt hogy jóhiszeműen jártam el, azaz, hogy nem loptam, csaltam a jegyekkel, hanem a munkáltatónak kell bizonyítania az ellenkezőjét. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor viszont rágalmaz.

2018. aug. 19. 20:23
 12/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásom...


Senki sem rágalmaz téged te fafej, hanem ezek az alap kérdések/feltételezések, amik egy per esetében feljönnek.

Ezek segítő szándékúak, hogy tudd mi vár rád ha belemennél..

De ettől nem kell félni, egy olyan nyámnyila ember, mint te halkan lelép és vége.


Pont nem érdekel a gátlásokkal, töketlenséggel teli életed. Ahogy másokat sem.


Nem ismerlek és nem is akarlak.


Csak logikátlan vagy, 8 éve havi majdnem 2ezer km? Ami idő alatt semmire se mentél, hogy legyen egy bejelentett lakcímed?

Inkább utazgatsz.. a semmiért.

S pont ez elég ahhoz, hogy egy pernél veszíts.


De a te dolgod, old meg ahogy akarod.

2018. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!