Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem nem éri meg ma...

Csak szerintem nem éri meg ma már nyelveket, meg egyáltalán humán tudományokat tanulni, hanem inkább informatika, műszaki tudományok, esetleg a gazdasági vonal, amibe érdemes energiát fektetni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 19. 18:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem csak szerinted.
2018. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nyelveket határozottan érdemes tanulni.
2018. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen csak szerinted, keress állást angol nélkül...
2018. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Csak szerinted...


Manapság is bármelyik diplomával lehet állást szerezni ha nagyon jó vagy belőle.

Emellett tudod mit ér egy harmadrangú infós, mérnök? Semennyit... annyiért szenved, amennyit egy több nyelven beszélő 5x megkap egy SSC-nél.


Az informatika, mérnöki tudományok esetében, meg tudod te, hogy miért van hiány? :D Mert könnyű azt mondani, hogy legyél az, milliókat fogsz kaszálni.

A programtervező elsősök kb. 60%-70%-a már az első félévben kiszóródik, pont azok, akik annyira ajánlgatták itt gyk-n. :)


Profi ügyvédek, jogászok, bírók még idehaza is jól keresnek. Sőt sztár fizetéseket haza lehet vinni.

Egyetemi tanárok megint nem panaszkodhatnak, ha van egy kis eszük.

Tanárok esetében ott van az, hogy magánórákat adjanak.

De bármelyik szakma legjobbjai jól keresnek. Csak jónak kell lenned.


De ha maradunk a nyelveknél.. call center, 2 nyelv és simán elhozod a bruttó 300-400-as fizukat.

2018. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Baromság. Igen értem, hogy nagyon sok humán büfé szak van de ettől még elvágni az egészet nagy ostobaság lenne. Nyelvek nélkül, hogyan kommunikálnál? Jog nélkül milyen rendszerben élnél? Történelem nélkül honnan tudnád honnan jössz és hova tartasz? Tanárok nélkül, hogy adnál bármit is a jövő generációinak? Óvodák nélkül te foglalkoznál a gyerekkel egész nap munka helyett? Rendegeteg ilyen kérdést fel lehetne még tenni. Minden tudomány a maga helyén fontos és elengedhetetlen ahhoz, hogy normális életet éljünk. A tudományok kiegészítik egymást, ha úgy tettszik egyik nélkül nincs a másik. Pont emiatt a diferenciáltság miatt tudunk mi is mint emberek és a különböző tudományok is fejlődni.
2018. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%

Tortenelem, komolyan? Hol hasznaltal torit a munka, otthon korul?


Angolul tudj minimum kozep szinten, legyen kozepes szamtech tudasod es jol leszel. Aztan kaphatsz allast irodaban, es onnan mehetsz tovabb. En igy csinaltam. Info szakkozep, kozepes angol, irodaba konnyen felvesznek. Elvegeztem par kepzest, es tok jol vagyok.

2018. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

"Tortenelem, komolyan? Hol hasznaltal torit a munka, otthon korul?"


A te szinteden valóban nem kell. De a poltikában, különböző jogi pályákon, tanácsadói pályákon, üzleti világban, ezek mind-mind nagyon fontosak.

Egy üzletet összehozhatsz, ha a másik felet megtiszteled olyan dolgokkal, amit csak a töriből tudhatsz.

Illetve egy háborút is kirobbanthatsz vele ha tájékozatlan vagy...


Jah szóval az átlag karbantartónak nem kell, de minden magasabb pozícióba meg igen.

2018. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
Iggen azokon a palyakon. Nem mindenhol...
2018. aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hm, köszönöm az informatív kommentet!
2018. aug. 19. 19:42
 10/20 A kérdező kommentje:
*kommenteket
2018. aug. 19. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!