Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik dolgoztak már egy vagy...

Akik dolgoztak már egy vagy több gyorsétteremben! Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Június eleje óta dolgozok az egyik meki étteremben, de kasszán és termelés irányításon kívül mindenre be vagyok tanítva. Csinálnám is tovább, de tanévközben Pesten leszek, így ott szeretnék majd tovább dolgozni, de nem biztos, hogy a mekiben. A Burger King és a KFC milyen? Esetleg ha kettönél (extrém esetben mind a háromnál dolgoztál már) melyiket ajánlanád?

2018. aug. 21. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
En a mekinel maradnek, azt mar legalabb ismered. Ha a pesti nem jon be, akkor pedig inkabb a kfct.
2018. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, inkább nézz szét a pesti diákmelók közt, mielőtt ismét gyorsétteremre adnád a fejed. Pesten rengeteg típusú munka van pláne most Szeptembertől, mikor felszabadulnak a melóhelyek sulikezdés miatt, és ugyanolyan rugalmasan is tudsz dolgozni, akár jobb bérért.


Én az Unix Autó Kft.-nél dolgozom a MADS által. Most nyáron ha 4 napot bevállalok a héten este 6-ig bruttó 1350-es órabérben vagyok, 6 után ez br. 1755. :) Ha 5 napot mentem, dupla bér lett elszámolva, vagyis br. 2700ért dolgoztam. Suli mellett is maradok, ősztől ugyanis elég lesz 20 órát 1 héten melóznom ezért az órabérért. 200 ezret simán megkerestem egész nyáron havonta, most heti 3 nappal is 100 fölött fogok. Jó, mi? :)


Ajánlom mindezt úgy, hogy dolgoztam Mekiben és Burger Kingben is.


A Mekiben tavaly novembertől most májusig. A legmagasabb keresetem a Január havi 160 órával nettó 140 sem volt, pedig ott kezdtem az újévet 10 órás műszakban, dupla bérrel és heti ötször 8 óráztam. Mondanom sem kell, egy műszakban voltam kasszás/konyhás/vendégtér takarító/meki játszótér és parkoló körül takarító/McDrive-os rendelésfelvevő, de voltam csomószor egyedül az autósoknak kiadó (ez utóbbi maga volt a horror). Magyarul kidolgoztam a belem 140ért.


Burger King-ben sem volt sokkal jobb a helyzet, kasszás voltam leginkább, és mivel nem volt mindig takarítójuk, sokszor kiküldtek. Ott még a wc-t is nekem kellett sokszor takarítani, a női mosdó fülkéjében eldobált női tamponokat is kézzel kellett felszedegetnem. De a vendégtér takarítás is egy vicc, a szemetesek zsákban vannak és nem olyan kis kocsiban mint a Mc-ben, mikor egy-egy barom nem itta meg a piáját, beledobta, az meg kiömlött értelemszerűen. Mikor a szemeteszsákot cseréltem és vittem le a présbe, folyt a zsákból az üdítő az egész vendégtérben, és mehettem vissza felmosóval. Mindeközben a kasszából üvöltenek ki, hogy "naggyon várnak vissza úgyhogy siessek". Több órányi szemetet volt max. 5 percem elintézni. Ha nem volt vendég, hátra küldtek mosogatni, hogy segítsem a zárósok "munkáját", akik mindig megjegyezték nekem: ,,Lehet, hogy Te csak 10-ig vagy, én viszont zárok." Bakker én tehetek arról, hogy 30-40 évesen eddig jutottatok? Játszottak a beosztásommal: Előbb jön egy üzenet délben, hogy sokan vannak, ne menjek be délután. A lemondott műszak előtt 1 órával hív a délutános menedzser, hogy tudja hogy azt mondták ne menjek de mégis kevesen vannak és lesznek bent, kellenék. Bemegyek, egy köszi nem jön a szájukra, de még flegmáznak is. Majd a megbeszélt 6 óra meló után "maradnom kéne zárni" - persze hogy nem maradtam. És mindezeket lepkefingnyi pénzért. 2016-ban bruttó 700as órabér volt napközben, 900 6 után... most sem éri el az ezrest a bruttó órabérük.


És hát a gyári meló sem leányálom. Sőt, nagyon monoton. Leülni meg itt sem szabad. De megfizetnek. És nem hajtom ki a belem, nem látnak ismerősök sz*rt pucolni gyorsétteremben, nem b*szogatnak a főnökök. Megmondják mit csináljak, csinálom és minden jó.

2018. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!